• Usuwanie znamion skórnych
  • Lekarze
  • Usg we Wrocławiu
  • Badania diagnostyczne
  • Leczenie żylaków
  • Badania laboratoryjne
  • Densytometria R.E.M.S.
  • Ubezpieczenia medyczne

USG we Wrocławiu

Golden Care | USG jąder

USG jąder Wrocław

W razie potrzeby wykonania we Wrocławiu badania USG jąder, prywatnie lub w ramach abonamentów medycznych PZU, Allianz, Saltus, Compensa - pracownia ultrasonograficzna Centrum Medycznego Golden Care we Wrocławiu służy pomocą. Jądra i mosznę badamy u dzieci i dorosłych.

 

   Wskazania do badania USG moszny

USG moszny i kanału pachwinowego jest podstawową metodą obrazowania jąder, najądrzy, powrózka nasiennego, w tym nasieniowodu oraz towarzyszących naczyń żylnych i tętniczych. 

Badanie USG wykonuje się w przypadku bólu jąder, ich obrzęku, pojawienia się macalnego guzka w mosznie, podejrzenia skrętu lub zapalenia jadra, żylaków powrózka nasiennego, oceny dojrzewania płciowego chłopców. Kanał pachwinowy bada się w przypadku podejrzenia przepukliny pachwinowej, w celu oceny węzłów chłonnych, a także nasieniowodu w diagnostyce niepłodności męskiej.  

 

   Przygotowanie i przebieg USG jąder

USG jąder można wykonać bez specjalnego przygotowania. Jednakże ze względu na przeprowadzanie podczas badania USG manewru Valsavy oraz potrzebę badania przez odbyt, gdy USG wykonywane jest podczas konsultacji urologicznej zalecamy, aby przed badaniem nie spożywać dużych posiłków oraz mieć wypróżnione jelita. Warto również ubrać ciepłe skarpety, gdyż w części przypadków (np. przy ocenie żylaków powrózka) badanie USG jąder wykonuje się w pozycji stojącej. 

 

W Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu jądra badamy aparatem USG wyposażonym w sondę o wysokiej rozdzielczości przeznaczoną do oceny jąder i małych struktur moszny oraz zawsze z zastosowaniem trybów dopplerowskich. Tryby dopplerowskie urządzenia USG ułatwiają różnicowanie patologii i przyczyn bólów jąder, a także ocenę guzków oraz żylaków powrózka nasiennego. Aparat USG w Centrum Medycznym Golden Care posiada również nowoczesny tryb pracy elastograficznej pomocny przy ocenie guzków jąder. 

 

   Lekarze wykonujący USG jąder 

Dr Tomasz Szczepański >>> 

Specjalista chorob wewnętrznych, ultrasonografista, uczestnik specjalistycznych szkoleń w Polsce i za granicą, w tym "Współczesna diagnostyka ultrasonograficzna moszny" w prestiżowej Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. 

Dr Arnold Karbowski >>> 


   Pakiety urologiczne 

Pakiet profilaktyki urologicznej >>>

Pakiet profilaktyki raka jadra >>> 

 

   Galeria obrazów USG jąder i moszny >>> 

W niniejszej galerii zapoznają się Państwo z przykładowymi prawidłowymi i chorobowymi obrazami z badań USG jąder i narządów moszny.

Płatność online

Zawartość serwisu www.goldencare.pl jest chroniona prawem autorskim.