• Leczenie żylaków
  • Badania diagnostyczne
  • Badania laboratoryjne
  • Densytometria R.E.M.S.
  • Ubezpieczenia medyczne
  • Usg we Wrocławiu
  • Usuwanie znamion skórnych
  • Lekarze

USG we Wrocławiu

Golden Care | USG serca

USG serca Wrocław

Dzień dobry. Badanie USG serca we Wrocławiu wykonają Państwo prywatnie lub w ramach opieki medycznej PZU, Allianz, Saltus, Compensa w specjalistycznej pracowni USG CM Golden Care przy ul. Kukuczki 5.

 

    Zawartość strony

1/ Wskazania do USG serca

2/ Przygotowanie i przebieg USG serca

3/ Lekarze wykonujący USG serca

4/ Inne badania kardiologiczne  

 

    Wskazania do badania USG serca 

Badanie echokardiograficzne, czyli USG serca jest jedną z podstawych metod diagnostyki kardiologicznej. W badaniu ocenia się wielkość jam serca, grubość mięśnia sercowego, czynność lewej i prawej komory, funkcję zastawek serca, aortę, osierdzie, obecność patologicznych objawów sercowych związanych z chorobami innych narządów (np. choroby płuc, nadciśnienie tętnicze). 

 

Wskazania do badania USG serca są bardzo szerokie i obejmują diagnostykę bólów w klatce piersiowej, zmniejszonej tolerancji wysiłku fizycznego, duszności, obrzęków kończyn dolnych i wodobrzusza, ocenę powikłań nadciśnienia tętniczego i zawału serca, diagnostykę zaburzeń rytmu serca, zatorów tętniczych, udaru mózgu, diagnostykę gorączki i powikłań anginy gardła w obrębie zastawek serca. 

 

    Przygotowanie i przebieg USG serca  

Do badania USG dopplerowskiego serca nie jest potrzebne specjalne przygotowanie. Zalecane jest jednak, aby dzień przed badaniem nie spożywać nadmiernej ilości pokarmów, które mogłyby wzdymać brzuch i uciskać na przeponę. Podczas badania USG serca pacjent pozostaje z odkrytą klatką piersiową. Ważne: zgłaszając się na badanie należy zabrać ze sobą dostępne wyniki poprzednich badań USG serca, a także posiadane zapisy EKG. 


    Lekarze wykonujący USG serca

Dr hab. n. med. Tomasz Witkowski >>> 

Specjalista kardiolog, lekarz z dużym doświadczeniem z zakresu echokardiografii i kardiologicznej diagnostyki tomografią komputerową oraz z wieloletnim stażem klinicznym w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu, Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz w klinikach w Holandii. 

 

Dr Tomasz Szczepański >>> 

Specjalista chorób wewnętrznych, sonografista z rozległym stażem kardiologicznym w Polsce (Oddział Kardiodiagnostyki Kliniki Chirurgii Serca AM we Wrocławiu, Oddział Kardiologiczny w Jeleniej Górze, Oddział Kardiologiczny w Legnicy) oraz z doświadczeniem w zagranicznych placówkach medycznych (Wielka Brytania, Niemcy, Austria). Uczestnik specjalistycznych szkoleń echokardiograficznych, w tym oceny serca u sportowców. 

 

    Inne badania w chorobach układu krążenia   

USG przepływów dogłowowych >>> 

Badanie holterowskie EKG >>> 

Płatność online

Zawartość serwisu www.goldencare.pl jest chroniona prawem autorskim.