Holter EKG i ciśnieniowy

PRZECZYTAJ O BADANIU HOLTER


    HOLTER EKG
Holter EKG to wielogodzinny, trwający zwykle 24h zapis EKG podczas którego, Pacjent jest podłączony do rejestratora noszonego na pasku. Po zdjęciu urządzenia holterowskiego, zapis EKG jest przenoszony do komputera i analizowany przez lekarza. Wskazaniami do przeprowadzenia Holtera EKG są osłabienie, omdlenia, zawroty głowy, stan po utracie przytomności, zaburzenia rytmu serca, palpitacje i kołatania serca, bloki przewodzenia impulsów w sercu, niewydolność serca, stan po przebytym zawale serca. Celem badania jest wychwycenie oraz ocena zaburzeń rytmu i przewodzenia w sercu, co nie zawsze jest możliwe w krótkotrwałym jednorazowym zapisie stacjonarnego EKG.

    HOLTER CIŚNIENIOWY 
Holter ciśnieniowy to 24-godzinna rejestracja ciśnienia tętniczego przy pomocy noszonego przy pasku urządzenia pomiarowego połączonego z mankietem na ramieniu. Celem badania jest dokładne odzwierciedlenie profilu dobowego ciśnienia tętniczego oraz ocena leczenia przeciwnadciśnieniowego.


Kompleksową diagnostykę, w tym badania kardiologiczne, w Opiece Medycznej Golden Care ® realizowali Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska, Robert Gonera, Mariusz Węgłowski, Damian Janikowski, a także Rodziny uznanych wrocławskich lekarzy, z czego jesteśmy wyjątkowo dumni. Od 2011 r. dbamy o zdrowie ponad 55.000 Pacjentów z Wrocławia i Dolnego Śląska.


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, jeśli potrzebujesz wykonać we Wrocławiu badanie Holter EKG, Holter ciśnieniowy lub zapisać się na konsultację u Kardiologa.