Ginekomastia zabieg

CO TO JEST GINEKOMASTIA 

Ginekomastia jest schorzeniem polegającym na przeroście gruczołu piersiowego u mężczyzn. Do ginekomastii dochodzić może w wyniku rozrostu tkanki gruczołowej, tłuszczowej lub włóknistej, które budują gruczoł sutkowy. Przerost gruczołu może być jedno- lub obustronny.

PRZYCZYNY GINEKOMASTII


Przyczyną ginekomastii gruczołowej są zaburzenia hormonalne. W okresie dojrzewania u chłopców może przejściowo dojść do przewagi działania hormonów o działaniu żeńskim nad męskim, a przez to do powiększenia się sutków. U niektórych pacjentów dochodzi do utrwalenia się ginekomastii w wyniku przerostu zrębowej tkanki włóknisto-tłuszczowej w sutku.

Przyczyną ginekomastii są również przyjmowanie sterydów, otyłość i niektóre choroby wewnętrzne. Z kolei przerost tkanki włóknistej obserwuje się w zespole Klinefeltera.

OBJAWY GINEKOMASTII

Zasadniczym objawem ginekomastii jest powiększenie jednego lub obydwu sutków, co może być przyczyną dyskomfortu i poczucia wstydu. Ginekomastia nie boli, czasem towarzyszy jej tkliwość gruczołu.

DIAGNOSTYKA GINEKOMASTII


Podstawą diagnostyki obrazowej ginekomastii jest badanie USG piersi u mężczyzny. Służy ono w szczególności potwierdzeniu schorzenia, a także diagnostyce różnicowej w kontekście wykluczenia guza lub raka sutka, które to zdarzają się również u mężczyzn. W ramach diagnostyki ginekomastii wykonuje się także badania hormonalne, badania stanu metabolicznego, badanie kariotypu (badanie chromosomów). Wskazana jest również ocena gonad w USG jąder

NA CZYM POLEGA ZABIEG GINEKOMASTII

Ze względu na prawidłowość postępowania leczniczego i bezpieczeństwo pacjenta przed poddaniem się zabiegowi na ginekomastię niezbędna jest opisana wcześniej diagnostyka oraz przygotowanie do zabiegu, które omawiane są podczas wizyty kwalifikującej. Opieka Medyczna Golden Care zapewnia kompleksowość postępowania w ginekomastii.

Zabieg usunięcia ginekomastii może być wykonywany zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i płytkim znieczuleniu ogólnym, tj. w analgosedacji pod nadzorem anastezjologa. Resekcja nadmiaru tkanki gruczołu piersiowego przeprowadzana jest przez lekarza chirurga poprzez półkoliste nacięcie wokół otoczki brodawki sutkowej. Na ranę zakładane są szwy. Zakres oraz sposób przeprowadzenia zabiegu może się różnić w przypadku dużych ginekomastii i opadania sutka.

Usunięta tkanka sutka przekazywana jest do badania histopatologicznego. 

Po wykonaniu zabiegu i założeniu opatrunku pacjent udaje się do domu. W okresie pooperacyjnym przez ok. 4 tygodnie należy nosić ubranko uciskowe na operowaną okolicę oraz ograniczyć aktywność fizyczną do czasu wygojenia się rany.

CENA ZABIEGU GINEKOMASTII

Cena operacji ginekomastii zależy od takich czynników jak warunki przeprowadzenia zabiegu, zaangażowane zasoby sprzętowe, doświadczenie operującego Chirurga, zakres i ryzyko operacji, konieczność znieczulenia ogólnego. W Klinice Golden Care do leczenia operacyjnego podchodzimy z zachowaniem wymaganego bezpieczeństwa. 

OPERACJA GINEKOMASTII W GOLDEN CARE


✅ Dokładna przedoperacyjna diagnostyka ginekomastii w badaniu USG piersi.
✅ Ocena przedzabiegowa Pacjenta, w tym badania laboratoryjne, oraz przygotowanie Pacjenta do operacji zawarte w cenie zabiegu. 
✅ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
✅ Doświadczona Kadra chirurgów. 
✅ Doświadczenie organizacyjne Kliniki w przeprowadzaniu operacji chirurgicznych.

✅ Doświadczona Kadra pielęgniarek instrumentariuszek. 
✅ Od momentu powstania Opieki Medycznej Golden Care 0% powikłań trwałych.
✅ Zabiegi operacyjne w Klinice Golden Care objęte są systemem zarządzania jakością.
✅ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
✅ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
✅ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
✅ Łatwy dojazd z kazdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8. 
✅ Dedykowany parking przy Klinice.


Dziękujemy uprzejmie za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, gdy martwi Cię powiększony gruczoł piersiowy, potrzebujesz wykonać badanie USG, zapisać się na konsultację z Chirurgiem lub omówić operacyjny zabieg ginekomastiii.