Dla Lekarzy CEDUM

    O NAS

Centrum Edukacji Medycznej Cedum zostało ustanowione w 2018 r. z inicjatywy dr Tomasza Szczepańskiego oraz Studentów wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jako rozwinięcie działaności dydaktycznej Opieki Medycznej Golden Care we Wrocławiu oraz na bazie doświadczeń klinicznych lekarzy konsultujących w Golden Care, z których wielu jest uznanymi postaciami z ośrodków akademickich w Polsce. 

Cedum prowadzi szkolenia podyplomowe oraz uzupełnia edukację akademicką poprzez organizację kursów i szkoleń z zakresu klinicznego zastosowania diagnostyki sonograficznej w różnorodnych obszarach medycyny. Szkolenia skierowane są dla lekarzy na wszystkich etapach rozwoju zawodowego, od stażystów poprzez rezydentów, aż po specjalistów. 

W Radzie Naukowej Cedum zasiadają Dr hab. n. med. Tomasz Witkowski, Dr n.med. Tomasz Pytrus, Dr Tomasz Szczepański. 

    SZKOLENIA USG

Nauczanie odbywa się w kameralnych grupach, zwykle w formie warsztatów. Wykłady połączone są od razu z praktyczną prezentacją badania, podczas którego omawiana jest anatomia, fizjologia narządowa, patofizjologia, technika badania, triki, obrazy prawidłowe i  patologiczne. Utrwalenie praktycznej wiedzy zdobytej przez uczestnika wspierane jest poprzez udostępniane materiały elektroniczne oraz dostęp do materiałów on-line na platformie Facebook Cedum.

W celu symulacji i odzwierciedlenia różnorodnych warunków badań, uczestnicy wykonują je porównawczo na modelach oraz na prawdziwych pacjentach o różnej budowie konstytucjonalnej ciała, na aparatach USG z wyższej i średniej półki technologicznej, a także różnymi rodzajami głowic.

Ze względu na intensywność szkolenia zapewniamy klimatyzowane pomieszczenia, bezpłatny dostęp do selekcji kaw Nesspresso, herbat, napojów (woda i soki) oraz przekąsek węglowodanowych.

Szkolenia odbywają się w Centrum Diagnostyczno-Zabiegowym Golden Care przy Bulwarze Dedala 9a we Wrocławiu w pobliżu autostrady A8. Na miejscu dostępny jest dedykowany parking.

    PUNKTY EDUKACYJNE  

Centrum Edukacji Medycznej Cedum wpisane jest do Rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy Dolnośląskiej Rady Lekarskiej w DIL pod numerem 69-000121-001-0001, a na szkoleniach prowadzonych przez Cedum przyznawane są punkty edukacyjne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 6.10.2004 r. (Dz.U.04.231.2326). 

    KONTAKT 

adres email: cedum@goldencare.pl
tel.: + 48 663 618 378 

    TEMATYKA KURSÓW USG

Cedum udostępnia portfolio szkoleń sonograficznych podstawowych oraz specjalistycznych. Ze względu na różnorodne zapotrzebowanie Kursantów prowadzimy zarówno kursy jednodniowe, wielodniowe jak i cykliczne. Zasadą jest, że im dłuższy kurs tym większa dawka przekazanej wiedzy i więcej możliwości praktyki hands-on. Zapraszamy do wyboru jednego z naszych kursów.

    HARMONOGRAM SZKOLEŃ

Aktualny harmonogram szkoleń dostępny jest na Facebook grupa Cedum Centrum Edukacji Medycznej.

 • ALL-BASIC Ultrasound

  ALL-BASIC Ultrasound

  Kompleksowy i bardzo intensywny kurs USG dla początkujących i średniozaawansowanych.

  więcej >>
 • USG jamy brzusznej BASIC

  USG jamy brzusznej BASIC

  Podstawowy i nowatorski kurs klinicznego zastosowania USG jamy brzusznej.

  więcej >>
 • USG naczyń brzucha ADVANCED

  USG naczyń brzucha ADVANCED

  Specjalistyczny kurs klinicznego zastosowania USG Doppler jamy brzusznej.

  więcej >>
 • USG powłok ciała ADVANCED

  USG powłok ciała ADVANCED

  Specjalistyczne szkolenie rozszerzające USG jamy brzusznej i tkanek miękkich.

  więcej >>
 • USG szyi BASIC

  USG szyi BASIC

  Podstawowy i kompleksowy kurs zastosowania klinicznego USG szyi.

  więcej >>
 • USG tętnic dogłowowych EXPRESS

  USG tętnic dogłowowych EXPRESS

  Podstawowy i kompleksowy kurs USG naczyń szyjnych.

  więcej >>
 • USG naczyń kk dolnych EXTENDED

  USG naczyń kk dolnych EXTENDED

  Zaawansowany kurs klinicznego zastosowania USG Doppler w schorzeniach kończyn dolnych.

  więcej >>