Dla Lekarzy CEDUM

O NAS


Centrum Edukacji Medycznej Cedum zostało ustanowione w 2018 r. z inicjatywy dr Tomasza Szczepańskiego oraz Studentów wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jako rozwinięcie działaności dydaktycznej Opieki Medycznej Golden Care oraz na bazie doświadczeń klinicznych lekarzy konsultujących w Klinice, z których wielu jest uznanymi postaciami z ośrodków akademickich w Polsce. 

Cedum prowadzi szkolenia podyplomowe oraz uzupełnia edukację akademicką poprzez organizację kursów i szkoleń głównie z zakresu klinicznego zastosowania diagnostyki sonograficznej w różnorodnych obszarach medycyny. Szkolenia skierowane są dla lekarzy na wszystkich etapach rozwoju zawodowego, od stażystów poprzez rezydentów, aż po specjalistów. 

W Radzie Naukowej Cedum zasiadają Dr hab. n. med. Tomasz Witkowski, Dr n.med. Tomasz Pytrus, Dr Tomasz Szczepański. 

BEZPIECZNE SZKOLENIA USG


Nauczanie odbywa się w dwóch komplementarnych formach. Szkolenie teoretyczne w formie wykładów oraz streaming'owanych pokazów badań na żywo prowadzone jest w ramach webinarów w ustalonym terminie, po którym Uczestnicy otrzymują czasowy dostęp do nagranego materiału i prezentacji.

Szkolenie praktyczne pod nadzorem Tutora odbywa się w formie stacjonarnej w małych grupach Uczestników z zachowaniem rozsądnych warunków bezpieczeństwa epidemiologicznego. 

Zajęcia prowadzone są kameralnym Centrum Diagnostyczno-Zabiegowym Golden Care przy Bulwarze Dedala 9a we Wrocławiu. Placówka dysponuje buforową strefą dezynfekcji oraz wydajną wentylacją pomieszczeń. Z kolei modele do badań umawiani są na konkretne godziny bez konieczności tłoczenia się w poczekalni.

W trakcie warsztatowych zajęć praktycznych odbywa się prezentacja  badania USG przez Tutora, podczas której omawiana jest anatomia oraz fizjologia narządowa, patofizjologia, technika badania, triki, obrazy prawidłowe i  patologiczne. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań oraz samodzielnego wykonywania badań pod nadzorem Nauczyciela. 

W celu symulacji i odzwierciedlenia różnorodnych warunków badań, Uczestnicy wykonują je porównawczo na modelach będących prawdziwymi pacjentami o różnej budowie konstytucjonalnej ciała, na aparatach USG z wyższej i średniej półki technologicznej, a także różnymi rodzajami głowic.

Ze względu na intensywność szkolenia zapewniamy bezpłatny dostęp do selekcji kaw Nesspresso, herbat, napojów (woda i soki) oraz przekąsek węglowodanowych.

Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe Golden Care przy Bulwarze Dedala 9a we Wrocławiu znajduje się w pobliżu autostrady A8. Na miejscu dostępny jest dedykowany parking.

ZINTEGROWANA EDUKACJA USG


Szkolenie USG w Cedum prowadzone jest w zintegrowany i zorganizowany sposób tak, aby wspierać naturalną krzywą uczenia Lekarzy. Osoby rozpoczynające swoją edukację w zakresie USG mają do dyspozycji bazowy i kompleksowy kurs All-Basic Ultrasound, po którym odbyć mogą warsztaty z możliwością praktycznego badania USG pod nadzorem Tutora. Na dalszych etapach nauki do dyspozycji Szkolonego pozostaje szereg węższych kursów specjalistycznych, np. z zakresu badań naczyniowych, echokardiograficznych, brzusznych, czy MSK. 

PUNKTY EDUKACYJNE  


Centrum Edukacji Medycznej Cedum wpisane jest do Rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy Dolnośląskiej Rady Lekarskiej w DIL pod numerem 69-000121-001-0001, a na szkoleniach prowadzonych przez Cedum przyznawane są punkty edukacyjne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 6.10.2004 r. (Dz.U.04.231.2326). 

ZGŁOSZENIA I KONTAKT 


adres email: cedum@goldencare.pl
tel.: + 48 663 618 378 

HARMONOGRAM SZKOLEŃ


Aktualne harmonogramy szkoleń oraz mnóstowo darmowej, specjalistycznej wiedzy medycznej znajdą Państwo w grupie CEDUM Centrum Edukacji Medycznej na platformie Facebook.

  • All-Basic Ultrasound

    All-Basic Ultrasound

    Kompleksowy i bardzo intensywny kurs USG dla początkujących i średniozaawansowanych.

    więcej >>