Chirurgia ogólna

Dr n. med. Kinga Chabik
Dr n. med. Kinga Chabik
Umów wizytę
Dr n. med. Kinga Chabik

Pani Dr Kinga Chabik jest specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. We Wrocławiu bazą kliniczną Pani Doktor jest Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka, w którym pełni funkcję Ordynatora. Jest absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1993 r. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej I stopnia odbywała pod kierownictwem Profesora dr hab. Zygmunta Grzebieniaka, a zakończyła je w roku 2001. Tytuł specjalisty chirurgii ogólnej II stopnia uzyskała w 2003 r.. a tytuł specjalisty chirugii onkologicznej w 2006 r. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii onkologicznej odbywała pod kierunkiem Prof. Marka Bębenka. 

Członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onnkologicznej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. 

Na codzień zajmuje się chirurgią bariatryczną, leczniem operacyjnym wątroby i dróg żółciowych, chorób przewodu pokarmowego, przepuklin, chorób tarczycy, chorób gruczołu sutkowego u kobiet i mężczyzn, chirurgicznymi zabiegami żylaków kończyn dolnych. 

Dr n. med. Andriy Yarka
Dr n. med. Andriy Yarka
Umów wizytę
Dr n. med. Andriy Yarka

Dr Andriy Yarka to doświadczony i znany lekarz chirurg naczyniowy. We Wrocławiu jest starszym asystenem w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego. Absolwent Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego z 1996 r. W latach 2002 oraz 2007-2008 odbywał staże rezydenckie w Europejskim Szpitalu Georges Pompidou w Paryżu w Klinika Chirurgii Sercowo-Naczyniowej u Profesora Jean-Noel Fabiani'ego. W 2004 r. uzyskał tytuł specjalisty chirurgii naczyń, w 2007 r. tytuł doktora nauk medycznych. W latach 2003 – 2017 był lekarzem, w tym na stanowisku docenta, w Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Medycznym w Katedrze i Klinice Chirurgii. W 2015 r. nostryfikował dyplom lekarski w Polsce, od 2017 r. rozpoczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. W latach 2018 - 2020 główny chirurg naczyniowy Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Konsultuje w języku polskim, angielskim, francuskim i ukraińskim. 

Dr Jacek Mikołajków
Dr Jacek Mikołajków
Umów wizytę
Dr Jacek Mikołajków

Dr Jacek Mikołajków to doświadczony specjalista chirurg. We Wrocławiu ukończył Akademię Medyczną w 1987 r. Specjalizację z chirurgii ogólnej odbywał w Szpitalu Miejskim w Lubinie pod kierunkiem dr Kuydowicza, który wywodził się z uznanej wrocławskiej szkoły chirurgów profesora Brossa. Tytuł specjalisty II stopnia z chirurgii ogólnej uzyskał w 1996 r. Następnie przez wiele lat pracował w Oddziale Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy, a w latach 2005 - 2013 w tym samym szpitalu stworzył i kierował Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Od 2021 r. kieruje Oddziałem Chirurgicznym w Ostrzeszowie.

Zajmuje się m.in. leczeniem operacyjnym przepuklin, chorób przewodu pokarmowego i wątroby. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny ratunkowej.