Chirurgia ogólna

Dr n. med. Kinga Chabik
Dr n. med. Kinga Chabik
Umów wizytę
Dr n. med. Kinga Chabik

Pani Dr Kinga Chabik jest specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. We Wrocławiu bazą kliniczną Pani Doktor jest Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka, w którym pełni funkcję Ordynatora. Jest absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1993 r. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej I stopnia odbywała pod kierownictwem Profesora dr hab. Zygmunta Grzebieniaka, a zakończyła je w roku 2001. Tytuł specjalisty chirurgii ogólnej II stopnia uzyskała w 2003 r.. a tytuł specjalisty chirugii onkologicznej w 2006 r. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii onkologicznej odbywała pod kierunkiem Prof. Marka Bębenka. 

Członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onnkologicznej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Zajmuje się leczniem operacyjnym przepuklin, chorób tarczycy, chorób przewodu pokarmowego i wątroby, chorób gruczołu sutkowego u kobiet i mężczyzn, chirurgicznymi zabiegami żylaków kończyn dolnych. 

Dr n. med. Andriy Yarka
Dr n. med. Andriy Yarka
Umów wizytę
Dr n. med. Andriy Yarka

Dr Andriy Yarka to uznany specjalista chirurg naczyniowy. We Wrocławiu jest starszym asystenem w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego. Absolwent Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego z 1996 r. W latach 2002 oraz 2007-2008 odbywał staże rezydenckie w Europejskim Szpitalu Georges Pompidou w Paryżu w Klinika Chirurgii Sercowo-Naczyniowej u Profesora Jean-Noel Fabiani'ego. W 2004 r. uzyskał tytuł specjalisty chirurgii naczyń, w 2007 r. tytuł doktora nauk medycznych. W latach 2003 – 2017 był lekarzem, w tym na stanowisku docenta, w Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Medycznym w Katedrze i Klinice Chirurgii. W 2015 r. nostryfikował dyplom lekarski w Polsce, od 2017 r. rozpoczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. W latach 2018 -2020 Ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Konsultuje w języku polskim, angielskim, francuskim i ukraińskim.