USG przepływy nerkowe

WIĘCEJ O DOPPLER TĘTNIC NERKOWYCH


    WSKAZANIA DO BADANIA
Wskazaniami do wykonania dopplerowskiego badania USG przepływów nerkowych i okolicznych naczyń są diagnostyka nadciśnienia tętniczego, w szczególności u osób młodych; ocena glomerulopatii i innych miąższowych chorób nerek, tzw. nefropatii; ocena zaburzonej struktury nerki; podejrzenie zakrzepicy żyły nerkowej; żylaki powrózka nasiennego; uwidocznienie podczas standardowego badania USG jamy brzusznej patologii nerki (np. guz nerki, marskość); podwyższone wartości parametrów nerkowych w badaniach laboratoryjnych; ocena nerki przeszczepionej.

     PRZYGOTOWANIE I PRZEBIEG USG
W celu uzyskania optymalnego obrazu tętnic nerkowych badanie powinno być przeprowadzone rano i na czczo. Więcej o przygotowaniu do badania USG tętnic nerkowych oraz jamy brzusznej przeczytają Państwo tutaj. W Klinice Golden Care we Wrocławiu równoczesnie z badaniem przepływów w tętnicach nerek dr Szczepański ocenia przepływy w aorcie, żyłach nerkowych i żyle głównej dolnej oraz przeprowadza stadardową ocenę ultrasonograficzną nerek. Badanie wykonywane jest najbardziej zaawansowanym technologicznie  (stan na 2022 r.) aparatem USG z zastosowaniem trybu mikroprzepływów naczyniowych oraz elastografii.

WYKONUJĄCY USG TĘTNIC NERKOWYCH 


Dr Tomasz Szczepański >
Specjalista chorób wewnętrznych. Lekarz z ponad 20 letnim stażem klinicznym i sonograficznym w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Uczestnik specjalistycznych szkoleń naczyniowych w Polsce, w tym w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii oraz Charing Cross Vascular Symposium w Londynie. Wykonał ponad 25.000 badań USG.


Kompleksową diagnostykę, w tym badania USG przepływów nerkowych, w Opiece Medycznej Golden Care realizowali Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska, Robert Gonera, Mariusz Węgłowski, Damian Janikowski, a także Rodziny uznanych wrocławskich lekarzy, z czego jesteśmy szczególnie dumni.


jeśli potrzebujesz zarejestrować się na badanie USG Doppler przepływów w tętnicach nerkowych lub badanie USG nerki po przeszczepie.