Usuwanie kaszaka

CO TO JEST KASZAK

Kaszaki (atheroma), inaczej torbiele epidermoidalne lub cysty naskórkowe, to łagodne zmiany w powłokach ciała powstające w wyniku blokady ujścia mieszka włosowego, co doprowadza do stopniowego nagromadzenia się łoju oraz keratyny i wtórnie powstania torbieli z gęstą zawartością. W przypadku kaszakow dużych lub długotrwałych może dołączać się miejscowy stan zapalny.

Kaszaki występują częściej u mężczyzn aniżeli kobiet. Mogą lokalizować się w różnych miejscach, w tym na głowie, twarzy, plecach, okolicach pośladków i okolicach intymnych. Kaszaki na twarzy mogą być mylone z trądzikiem, kaszaki na tułowiu i kończynach można pomylić z tłuszczakiem, a takze z ropniem skóry. 

Przyczyny powstawania kaszaków obejmują m.in. uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, tłustą i bogatą w węglowodany dietę, niedobory witamin, stosowanie niewłaściwych kosmetyków. 

DIAGNOSTYKA KASZAKÓW


W Klinice Golden Care wykonujemy pełną diagnostykę przedoperacyjną guzów skóry i tkanek powłok ciała (USG, rezonans magnetyczny), leczenie chirurgiczne, a także diagnostykę pooperacyjną, czyli badania histopatologiczne. Diagnostykę USG guzów skóry, w tym USG kaszaków, wykonuje doświadczony w zakresie sonografii powłok Dr Tomasz Szczepański

LECZENIE KASZAKÓW

Leczenie kaszaków zależy od ich rozmiarów i położenia. Niewielkie kaszaki leczy się przy wykorzystaniu zabiegów dermatologicznych, w tym pilingów, laseroterapii, czy nakłucia. Duże kaszaki podlegają zabiegom chirurgicznym. W Klinice Golden Care we Wrocławiu przeprowadzamy leczenie operacyjne kaszaków dużych i olbrzymich, a także kaszaków położonych w tzw. trudnych lokalizacjach. Zabiegi chirurgiczne wykonywane są zwykle w znieczuleniu miejscowym. 

ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE


✅ Dokładna przedoperacyjna diagnostyka guza w badaniu USG.
✅ Ocena przedzabiegowa Pacjenta, w tym niezbędne badania laboratoryjne, oraz przygotowanie Pacjenta do operacji zawarte w cenie zabiegu. 
✅ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
✅ Doświadczona Kadra chirurgiczna. 
✅ Doświadczenie Kliniki w operacjach dużych kaszaków oraz położonych w trudnych lokalizacjach (np. głowa, okolice narządów intymnych)
✅ Doświadczona Kadra pielęgniarek chirurgicznych. 
✅ Od momentu powstania Opieki Medycznej Golden Care 0% powikłań
✅ Zabiegi operacyjne w Klinice Golden Care objęte są systemem zarządzania jakością.
✅ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
✅ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
✅ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
✅ Łatwy dojazd z kazdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8. 
✅ Dedykowany parking przy Klinice.

CENA USUNIĘCIA KASZAKA


Cena zabiegu usunięcia kaszaka lub innego guza w powłokach skórnych zależy od kilku czynników. Oprócz typowych składowych związanych z doświadczeniem operującego chirurga oraz wyposażeniem i warunkami sali operacyjnej na cenę zabiegu wpływają także niezbędne badania diagnostyczne guzów podskórnych, zakres zabiegu, położenie guza, indywidualne czynniki ryzyka oraz pooperacyjne badanie histopatologiczne. W Klinice Golden Care do leczenia kaszaków podchodzimy kompleksowo i zachowaniem ponadstandardowych zasad bezpieczeństwa. 


Dziękujemy uprzejmie za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, gdy potrzebujesz wykonać badanie USG zmiany w powłokach ciała, zapisać się na konsultację z Chirurgiem lub omówić leczenie operacyjne kaszaka.