Usuwanie zmian skórnych

    DIAGNOSTYKA ZMIAN SKÓRNYCH 

Opieka Medyczna Golden Care we Wrocławiu służy Państwu rozbudowaną sekcją Diagnostyki Zmian Skórnych. Na etapie przedzabiegowym obejmuje ona specjalistyczne konsultacje lekarskie (dermatolog, onkolog, chirurg), dermatoskopię oraz USG wysokiej rozdzielczości. Z kolei na etapie pozabiegowym - badanie histopatologiczne usuniętych pieprzyków i innych zmian skórnych.

    KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE

W Opiece Medycznej Golden Care we Wrocławiu służy Państwu zespół  lekarzy: dermatolog, onkolog, chirurg. W przypadku wykrycia niepokojącej zmiany skórnej mogą Państwo liczyć na dalsze poradnictwo. 

    RÓŻNORODNOŚĆ ZABIEGÓW 

W Klinice Golden Care we Wrocławiu stosujemy różne formy zabiegowe dostosowane do konkretnego problemu skórnego. Wykonujemy zabiegi dermatochirurgiczne, zabiegi wyłyżeczkowania, elektrokoagulację oraz zabiegi krioterapeutyczne, czyli wymrażanie. 

CHIRURGICZNA RESEKCJA

to klasyczne usunięcie zmiany skórnej (np. pieprzyka) w znieczuleniu miejscowym i z założeniem szwów na ranę. Usunięty pieprzyk poddawany jest badaniu histopatologicznemu, którego wynik należy zawsze i bezwzględnie skonsultować z lekarzem.  

WYMRAŻANIE

czyli krioterapia przy pomocy aparatury medycznej zasilanej ciekłym azotem o temperaturze minus 196 st Celciusza. W większości przypadków do wymrażania nie jest wymagane znieczulenie. Wymrażanie stosuje się między innymi do leczenia kurzajek, brodawek, włókniaków, mięczaków zakaźnych. 

WYŁYŻECZKOWANIE

czyli usunięcie drobnej zmiany skórnej, np. kurzajki, brodawki, mięczaka za pomocą specjalnego narzędzia zabiegowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, zwykle bez zakładania szwów na ranę. 

ELEKTROKOAGULACJA

to leczenie polegające na wypaleniu drobnych brodawek, kurzajek, czy włókniaków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na ranę nie zakłada się szwów, nakłada się jednak sprayem lek przeciw zapalny, antybiotyk oraz opatrunek. 


jeśli potrzebujesz zbadać lub usunąć pieprzyk, brodawkę, włókniaka lub inną niepokojącą zmianę skórną.