• Usg we Wrocławiu
  • Densytometria R.E.M.S.
  • Usuwanie znamion skórnych
  • Lekarze
  • Badania diagnostyczne
  • Badania laboratoryjne
  • Ubezpieczenia medyczne
  • Leczenie żylaków

Usługi

Golden Care | Badania diagnostyczne

Spirometria Wrocław

Z CM Golden Care we Wrocławiu wykonają Państwo m. in:
> EKG,
> Holter EKG,
> Badanie wysiłkowe EKG,
> Badanie Holter ciśnienia tętniczego,
> Tomografia i rezonans magnetyczny,
> Testy alergologiczne,
> Densytometria,
> Spirometria.

 

EKG

Badanie elektrokardiograficzne EKG to badanie czynności elektrycznej serca. Standardowo wykonuje się je przy pomocy elektrod przyklejanych do skóry klatki piersiowej i kończyn połączonych kabelkami z aparatem rejestrującym. Badanie jest bezbolesne i zajmuje ok. 5-10 minut. Po jego zakonczeniu lekarz analizuje zapis badania. Zapis EKG pomaga zdiagnozować zaburzenia rytmu serca (np. migotanie przedsionków, częstoskurcz komorowy) i przewodzenia (np. bloki przedsionkowo-komorowe, blok lewej odnogi pęczka Hissa), zawał serca, niedokrwienie, cechy przerostu, przeciążenia i niewydolności serca, zapalenie osierdzia. Badanie EKG jest podstawowym narzędziem oceny kardiologicznej. Optymalnie należy je uzupełnić badaniem USG echokardiograficznym serca. Badanie EKG we Wrocławiu wykonają Państwo szybko i sprawnie w Centrum Medycznym Golden Care, zapraszamy. 

BADANIE EKG HOLTEROWSKIE

Badanie Holter EKG we Wrocławiu wykonają Państwo w Centrum Medycznym Golden Care przy ul. Kukuczki 5. Holter EKG to wielogodzinny, zwykle trwający 24h zapis EKG podczas którego, Pacjent jest podłączony elektrodami poprzez kilka kabelków do rejestratora noszonego na pasku podczas normalnej, codziennej aktywności. Po zdjęciu urządzenia holterowskiego, zapis EKG jest przenoszony do komputera i analizowany przez lekarza. 

Wskazaniami do przeprowadzenia Holtera EKG są omdlenia, zawroty głowy, stan po utracie przytomności, zaburzenia rytmu serca, palpitacje i kołatania serca, bloki przewodzenia impulsów w sercu. Do badania nie jest konieczne specjalne przygotowanie. W razie potrzeby wykonania badania Holter EKG we Wrocławiu prosimy o kontakt z recepcją Golden Care. 

SPIROMETRIA

Spirometria jest najczęstszym testem czynnościowym układu oddechowego. Badanie mierzy objętości oraz prędkość przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Na podstawie spirometrii można często wykazać na jakim poziomie układu oddechowego tkwi schorzenie. Kiedy wykonać badanie? W przypadku duszości niewiadomego pochodzenia, przy obecności świstów nad płucami, w trakcie diagnostyki astmy lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, w ocenie chorób alergicznych, w przypadku oceny działania leków na oskrzela.

Spirometria w CM Golden Care jest wykonywana przez lekarza po to, by mieć pewność jej prawidłowego wykonania i odpowiedniej wartości klinicznej. Od razu jest interpretowana, a następnie wydawane są dalsze zalecenia.

BADANIE WYSIŁKOWE EKG

Jest to badanie serca przeprowadzane na bieżni lub na stacjonarnym rowerze w celu wykrycia choroby wieńcowej, oceny wydolności serca (np. po zawale) oraz w celu wysiłkowej oceny zaburzeń rytmu serca. Podczas testu Pacjent przypięty jest do aparatu rejestrującego EKG, a co kilka minut mierzone jest ciśnienie tętnicze. Czas trwania badania wynosi ok. 30 minut.

BADANIE CIŚNIENIA TĘTNICZEGO HOLTEROWSKIE

Jest to nieinwazyjne badanie ciśnienia tętniczego trwające 24 h podczas którego, założony na ramię mankiet jest podłączony do małego rejestratora noszonego na pasku. Na drugi dzień urządzenie jest zdejmowane, a lekarz odczytuje przy pomocy specjalnego programu komputerowego zapis ciśnienia z całej doby. Wskazania do wykonania badania Holterowskiego ciśnienia to diagnostyka nadciśnienia tętniczego i monitorowanie leczenia lekami. Do badania nie jest konieczne specjalne przygotowanie.

TOMOGRAFIA I REZONANS MAGNETYCZNY

Z Centrum Medycznym Golden Care wykonają Państwo tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, tomografię tętnic płucnych i naczyń wieńcowych. Badania zorganizujemy możliwie szybko oraz doradzimy jak się do nich przygotować. Do badań rezonansem i tomografią wykonywanych z kontrastem niezbędne jest posiadanie aktualnego wyniku kreatyniny, parametru funkcji nerek. Badania wykonywane zwykle z kontrastem to badanie głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy. 

 

    Przedpłata za badania 

Przedpłata za opisane powyżej badania kardiologiczne - prosimy opłacić dopiero po zarezerwowaniu i uzgodnieniu terminu konkretnego badania. 

Płatność online

Zawartość serwisu www.goldencare.pl jest chroniona prawem autorskim.