FAQ

    KIM JESTEŚMY
Opieka Medyczna Golden Care ® we Wrocławiu to założona w 2011 r. lokalna sieć placówek medycznych, z polskim kapitałem, know-how transferowanym z instytucji medycznych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Włoszech oraz z kadrą ok. 40 lekarzy, w większości z referencyjnych ośrodków klinicznych.

    CO OZNACZA GOLDEN CARE
Golden Care jest nazwą międzynarodową zrozumiałą dla Społeczności z całego świata, która przebywa i pracuje we Wrocławiu, a która tworzy bogactwo kulturowe Stolicy Dolnego Śląska. Golden oznacza motywację do bezkompromisowego dążenia do perfekcyjności w zakresie usług medycznych, a Care to podstawowe działanie, czyli opieka nad potrzebującym Pacjentem.

    CZY WARTO KORZYSTAĆ Z GOLDEN CARE
W Opiece Medycznej Golden Care leczy się osobiście założyciel firmy Dr Tomasz Szczepański oraz jego bliższa i dalsza Rodzina. Pacjentami są także Lekarze zatrudnieni w Golden Care, ich Rodziny oraz uznani wrocławscy Lekarze z innych prywatnych i publicznych ośrodków medycznych.

W Golden Care inwestujemy w nowoczesną aparaturę i rozwiązania technologiczne, przed użyciem sprzęt medyczny testujemy na sobie (np. Kierownik testował na sobie gastroskopię, badanie ergometryczne, łóżka dla Pacjentów), regularnie przeznaczamy część wypracowanego zysku na kształcenie Personelu. 

Głównym fundamentem polityki firmowej jest bezpieczeństwo Pacjentów i świadczenie usług medycznych o możliwie najwyższym poziomie merytorycznym, a nie koszty. Działamy w oparciu o wewnątrzfirmowy System Zarządzania Jakością. 

    CZY ŚWIADCZYMY USŁUGI NA NFZ
Nie świadczymy usług na NFZ. Z naszych usług skorzystać można w ramach pakietów opieki medycznej Golden Care, PZU, Allianz, Compensa, Saltus, Signal Iduna, Mondial Assistance oraz odpłatnie. Odpłatnie oznacza, że można opłacać każdą usługę z osobna albo nabyć korzystniej Pakiet Medyczny Premium.

    CZY POTRZEBNE SKIEROWANIE
Usługi płatne przez Pacjenta, na które nie potrzeba skierowań obejmują konsultacje, badania laboratoryjne i badania USG. Ze względów medycznych skierowania na rezonans magnetyczny i Holter są wskazane. Z kolei ze względów bezpieczeństwa skierowania niezbędne są na wszelkie procedury inwazyjne lub obciążające, np. gastroskopia, kolonoskopia, biopsja, operacja, tomografia komputerowa, próba wysiłkowa.

Usługi w ramach pakietów opieki medycznej: na konsultacje specjalistyczne nie potrzebują Państwo skierowań; na wszelkie inne badania i procedury skierowanie jest zawsze potrzebne.

    KOSZT POBYTU W KLINICE
W Klinice przy Bulwarze Dedala realizujemy wyjątkowo sprawną, bo w czasie dosłownie kilku godzin, kompleksową diagnostykę kardiologiczną, gastrologiczną, endokrynologiczną i internistyczną.

Cena pakietu pobytowo-diagnostycznego zależy od zakresu zleconych przez lekarza badań i procedur medycznych, a jej wysokość podać możemy dopiero po zakwalifikowaniu Pacjenta do diagnostyki podczas wstępnej konsultacji lekarskiej.

Przeciętnie koszt pakietu badań zamyka się w przedziale 3.000-4.000 zł. Wartością najważniejszą dla Pacjenta jest inwestycja w zdrowie oraz zaoszczędzony czas, który poświęcić można swojej Rodzinie i Najbliższym.

    ZAPISY NA POBYT DIAGNOSTYCZNY
W celu kwalifikacji do szybkiego pobytu diagnostycznego w Klinice należy wpierw zarezerwować wstępną konsultację, podczas której lekarz zapozna się z problemem Pacjenta i będzie w stanie zaplanować proces diagnostyczny. Po odbytej konsultacji ustalany jest termin przyjęcia do Kliniki.

    KOSZT ZABIEGU CHIRURGICZNEGO
Informację o całościowych kosztach związanych z zabiegiem chirurgicznym przekazujemy Pacjentom zawsze w sposób transparentny. Ze względu na bezpieczeństwo (!) oraz komfort Pacjenta, Golden Care świadczy usługi kompleksowe, a podawana przez nas cena obejmuje poza kosztami właściwego zabiegu także internistyczną lub kardiologiczną konsultację przedzabiegową, jeśli jest konieczna (tzw. pre-assessment), niezbędne przedzabiegowe badania USG, laboratoryjne i EKG, znieczulenie ogólne (jeśli wskazane), leki okołozabiegowe, konsultację pozabiegową, zmianę opatrunku, usunięcie szwów, ewentualną reoperację w uzgodnionym zakresie oraz pobyt w  wybranej sali w Klinice.

Z powyższych względów ostateczną cenę zabiegu możemy podać po konsultacji kwalifikującej i po ocenie Pacjenta, a nie na zapytanie telefoniczne lub mailowe. Pragniemy podkreślić, że operacje przeprowadzamy w nowoczesnej sali zabiegowej, a nie w zwykłym gabinecie.

    DODATKOWE BADANIA PODCZAS WIZYTY
W przypadku części lekarzy istnieje możliwość wykonania dodatkowych badań lub procedur medycznych od razu podczas wizyty konsultacyjnej w postaci najczęściej badania USG, EKG albo drobnych procedur dermatologicznych, ortopedycznych, czy urologicznych. O wykonaniu dodatkowej procedury od razu na pierwszej wizycie konsultacyjnej decyduje lekarz w porozumieniu z Pacjentem. Wszelkie dodatkowo wykonane podczas wizyty usługi medyczne podlegają opłacie.

    ROZLICZANIE USŁUG DLA UBEZPIECZYCIELI
W przypadku wykonywania konsultacji, badań dodatkowych lub innych procedur u Pacjentów posiadajacych abonamenty opieki medycznej ubezpieczyciela, dla którego Golden Care (świadczeniodawca) wykonuje usługi, Pacjent nie ponosi dodatkowych opłat pod łącznym warunkiem posiadania przez Pacjenta danej procedury w pakiecie oraz rozliczenia danej usługi przez ubezpieczyciela dla świadczeniodawcy.


Sprawdź wyjątkowy Pakiet medyczny 2 w 1: Abonament Opieki Medycznej + Kompleksowy Przegląd Zdrowia. W zakresie konsultacje specjalistyczne i dostęp do internisty w ciągu 24 h. Produkt stworzony przez lekarzy praktyków dla Pacjentów Golden Care, Rodzin i Przyjaciół. Teraz dostępny w korzystnej cenie.