• Ubezpieczenia medyczne
  • Leczenie żylaków
  • Badania laboratoryjne
  • Densytometria R.E.M.S.
  • Lekarze
  • Usg we Wrocławiu
  • Usuwanie znamion skórnych
  • Badania diagnostyczne

Usługi

Golden Care | Leczenie żylaków

Skleroterapia i leczenie chorób żył Wrocław

Centrum Medyczne Golden Care we Wrocławiu służy Państwu kompleksowym podejściem do diagnostyki oraz leczenia żylaków i innych chorób żył. Wyznajemy zasadę, że żylaki stanowią nie tylko problem kosmetyczny, lecz także zdrowotny, i wymagają kompleksowego postępowania od etapu diagnostyki do etapu wyboru optymalnej metody leczenia.

 

    Zawartość strony

1. Zespół lekarski 

2. Zaplecze diagnostyczne

3. Zaplecze terapeutyczne

4. Laserowe wewnątrznaczyniowe leczenie żylaków EVLT

5. Laserowe leczenie żylaków w CM Golden Care we Wrocławiu

6. Skleroterapia żylaków

7. Usuwanie żylaków metodą miniflebektomii  

8. Efekty leczenia żylaków we wrocławskim CM Golden Care >>>

 

   Zespół lekarski 

złożony jest z lekarzy na codzień zajmujących się diagnostyką i leczeniem schorzeń angiologicznych, czyli żył i tętnic. W skład zespołu lekarskiego wchodzą Dr Błażej Czuwara - chirurg, oraz Dr Tomasz Szczepański - specjalista chorób wewnętrznych, sonografista, uczestnik warsztatów terapii laserowej w Bolonii oraz International Charing Cross Vascular Symposium w Londynie. 

 

   Zaplecze diagnostyczne

CM Golden Care we Wrocławiu dysponuje pracownią ultrasonograficzną, która umożliwia zarówno pod względem sprzętowym, jak i kadrowym, przeprowadzanie czynnościowych badań dopplerowskich USG układu żylnego, oraz kwalifikację Pacjenta do odpowiedniej metody leczenia żylaków, naczynek i niewydolności żylnej. Kierowana przez dr Szczepańskiego pracownia ultrasonograficzna CM Golden Care we Wrocławiu posiada najwyższej klasy aparat USG z trybami pracy adresowanymi do badań naczyniowych. Badania układu żylnego kończyn dolnych wykonujemy przy użyciu specjalnej platformy do badań czynnościowych w pozycji stojącej. Należy pamiętać, by przed jakimkolwiek leczeniem żył lub naczynek, nawet drobnych, wykonać badania dopplerowskie żył, aby dokładnie określić, gdzie leży przyczyna poszerzonych naczyń. 


   Zaplecze terapeutyczne 

Podczas konsultacji i po wykonaniu badania USG, będą Państwo mogli przedyskutować z lekarzem różne metody leczenia żylaków. Uzyskają Państwo zalecenia odnośnie postępowania niezabiegowego, tj. modyfikacji stylu życia, wspomagającego leczenia farmakologicznego, czy kompresoterapii. Z kolei w razie zaistnienia wskazań do leczenia zabiegowego lekarz zakwalifikuje do odpowiedniej w danym przypadku metody zabiegowej, np. do skleroterapii, do flebektomii, do laserowego leczenia endowaskularnego (wewnątrznaczyniowego, EVLT), czy do leczenia skojarzonego. W Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu stosujemy wszystkie wymienione metody. Celem leczenia żylaków i niewydolności żylnej jest uzyskanie nie tylko efektu kosmetycznego, lecz również zapobieganie odległym powikłaniom choroby żylakowej w przyszłości, takim jak np. obrzęk kończyny, niegojące się owrzodzenia podudzi. 

 

    Laserowe wewnątrznaczyniowe leczenie żylaków EVLT

Laserowa metoda wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków (EVLT) to małoinwazyjna procedura polegająca na zamknięciu żyły lub żylaka za pomocą wprowadzonego do jej wnętrza światłowodu, przez który emitowane jest światło o konkretnej długości fali, które działając na ścianki naczynia powoduje jego zasklepienie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą USG. Jego zaletą jest fakt, iż zaraz po nim Pacjent może wrócić do prawie wszystkich codziennych czynności. Zabieg laserowego leczenia żylaków EVLT wykonuje się na żyłach o większej średnicy, np. żyle odpiszczelowej, żyle odstrzałkowej i ich dopływach. Z kolei zabiegi skleroterapii częściej wykonuje się na żyłach mniejszego kalibru.

 

Laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT, w chwili obecnej praktycznie wyparło z rynku medycznego starszą, mocno inwazyjną metodę chirurgicznego usuwania żylaków, tzw. stripping żył, który polega na wyrywaniu długich odcinków żyły poprzez nacięcia w skórze. W przeciwieństwie do leczenia laserowego, zabieg strippingu jest metodą o długim czasie rekonwalscencji, z dużo większym odsetkiem powikłań krwotocznych i infekcyjnych oraz z większym odsetkiem nawrotów w porównaniu do EVLT. Kolejną zaletą EVLT jest fakt, iż wykonuje się go pod kontrolą ultrasonograficzną, a nie na ślepo. 

 

    Laserowe leczenie żylaków EVLT w CM Golden Care - ZALETY 

W Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu zabieg laserowego leczenia żylaków EVLT wykonuje dr Norbert Zapotoczny, specjalista chirurg z kilkuletnim doświadczeniem w wykonywaniu tej nowoczesnej procedury. W celu minimalizacji ryzyka powikłań infekcyjnych zabiegi EVLT wykonujemy tylko i wyłącznie narzędziami jednorazowymi - każdy pacjent ma pewność, że używany cewnik laserowy jest tylko jego i nie służył wcześniej nikomu innemu.

 

Stosowane w Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu cewniki do laserowego leczenia żył to tzw. cewniki radialne, które na swojej końcówce emitują światło dookoła po okręgu, a nie przed siebie. Zaletą takiego sposobu emisji laserowej jest działanie na właściwą ścianę naczynia i precyzyjna lokalizacja punktu leczenia w zamierzonym miejscu żyły, gdyż laser nie "strzela" na ślepo w dalsze odcinki żyły. 

 

Z kolei generator laserowy używany przy zabiegach w Centrum Medycznym Golden Care to urządzenie emitujące długość fali 1470 nm, w chwili obecnej uznawaną za najbardziej optymalną do leczenia dużych żył. W porównaniu do innych długości, fala 1470 nm działa na ścianę żyły, a nie na krew wypełniającą naczynie, co wiąże się ze znacznie mniejszą reakcją zapalną i bólową, a przez to szybszą rekonwalescencją i korzystniejszym efektem kosmetycznym. 

 

    Skleroterapia żylaków   

Skleroterapia to małoinwazyjna, zabiegowa, lecz nieoperacyjna metoda leczenia żylaków i poszerzonych naczynek polegająca na wstrzyknięciu do chorej żyły środka farmakologicznego, który powoduje obkurczenie i zarośnięcie uszkodzonego naczynia. Lek podawany jest do żyły pod kontrolą USG lub diafanoskopu (specjalnej lampy), przez co możliwa jest ocena niewidocznych gołym okiem ważnych naczyń oraz precyzyjne zastosowanie leku. Skleroterapia jest procedurą ambulatoryjną co oznacza, że po zabiegu Pacjent wraca do domu, a przez kilka tygodni po zabiegu stosuje wspomagające zamykanie żył pończochy uciskowe (I/II klasa ucisku), które można nabyć w sklepie z zaopatrzeniem medycznym. Po zabiegu zaleca się unikać opalania, gorących kąpieli czy sauny, a także zaleca się stosowanie leków wzmacniających drobne żyły.

 

   Usuwanie żylaków metodą miniflebektomii  

Miniflebektomia to małoinwazyjna, chirurgiczna metoda usuwania żylaków. Polega na wykonaniu jednego lub kilku drobnych (2-3 mm) nacięć skóry, przez które podważany i usuwany jest żylak. Ze względu na niewielki rozmiar ranek zwykle w ogóle nie zakłada się na nie szwów, a proces gojenia jest bardzo szybki. Metoda miniflebektomii często jest jedną z komplementarnych metod usuwania żylaków, a stosuje się ją np. do krętych żylaków średniego kalibru, których nie można leczyć metodami wewnątrznaczyniowymi.

 

Po wiecej szczegółów na temat leczenia i usuwania żylaków zapraszamy do Wrocławia na konsultacje w Centrum Medycznym Golden Care przy ul. Kukuczki 5. Dziękujemy za lekturę.

 

   Przedpłata

Przedpłata za zabieg na żyłach - prosimy opłacić dopiero, gdy zostali Państwo zakwalifikowani do konkretnego zabiegu przez lekarza Centrum Medycznego Golden Care. 

Płatność online

Zawartość serwisu www.goldencare.pl jest chroniona prawem autorskim.