• Ubezpieczenia medyczne
  • Leczenie żylaków
  • Badania laboratoryjne
  • Badania diagnostyczne
  • Usuwanie znamion skórnych
  • Densytometria R.E.M.S.
  • Usg we Wrocławiu
  • Lekarze

USG we Wrocławiu

Golden Care | USG Doppler żył

USG dopplerowskie żył Wrocław

Badanie USG Doppler żył kończyn we Wrocławiu wykonają Państwo prywatnie lub w ramach opieki medycznej PZU, Allianz, Saltus, Compensa w referencyjnej pracowni USG CM Golden Care we Wrocławiu.

 

REFERENCYJNA PRACOWNIA USG NACZYŃ

Badania wykonuje Pan Dr Tomasz Szczepański, Specjalista chorób wewnętrznych, certyfikowany lekarz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie badań naczyniowych. 

 

    Zawartość strony: 

1. Wskazania do badania USG żył.
2. Przygotowanie i przebieg USG żył.
3. Kiedy wykonać badanie USG żył na cito.
4. Lekarze wykonujący USG żył.
5. Dlaczego badać żyły w CM Golden Care ?
6. Galeria USG żył kończyn dolnych.
7. Informacje o żylakach.
8. Kompleksowe leczenie żylaków. 
9. Efekty leczenia chorób żył - przed i po. 

 

    Wskazania do badania USG żył

Wskazaniami do wykonania USG żył kończyn dolnych są: podejrzenie i koniecznosć wykluczenia zakrzepicy, ocena wydolności żył, poszukiwanie przyczyny obrzęków kończyn dolnych, pajączków żylnych, żylaków i owrzodzeń na skórze kończyn dolnych, przygotowanie do zabiegów na żyłach i żylakach, ból i uczucie ciężkości nóg. 

 

    Przygotowanie i przebieg USG żył  

Do badania USG żył kończyn dolnych należy założyć odzież ułatwiającą sprawny dostęp do nóg; nie należy ubierać dłuższych majtek ściśle opinających pachwiny.  

 

Podczas badania oceniane są żyły głębokie oraz powierzchowne na całej długości kończyny - od stóp aż do pachwiny. Czasami mogą zaistnieć wskazania do rozszerzenia badania na wyższy poziom układu żylnego - żyły biodrowe w miednicy i żyłę główną dolną w jamie brzusznej. Badanie USG żył jest badaniem dynamicznym, tzn. oprócz oceny wyglądu żył wykonuje się różnorodne próby czynnościowe, takie jak kompresja, głębokie oddychanie, próba Valsavy, podczas których rejestruje się przepływy krwi w żyłach. W przypadku oceny wydolności żył oraz kwalifikacji Pacjenta do zabiegu na żyłach lub żylakach kończyn dolnych badanie dynamiczne USG żył wykonuje się w pozycji pionowej na specjalnym podeście. Przy opisanych próbach czynnościowych wykorzystuje się specjalne właściwości sprzętu USG, tj. tryby badań dopplerowskich, tryby duplex i triplex dostępne w aparatach najwyższej klasy. 

 

    Kiedy wykonać badanie USG żył na cito 

Przy podejrzeniu zakrzepicy żył głębokich, ze względu na powagę schorzenia, badanie USG żył traktowane jest w Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu priorytetowo. Staramy się, aby Pacjenci mieli wykonane to badanie od razu w dniu rejestracji. Przy podejrzeniu zakrzepicy żył możliwe jest również pobranie krwi na badanie D-dimerów.

 

    Lekarze wykonujący USG żył

Dr Tomasz Szczepański >>> 

specjalista chorób wewnętrznych, ultrasonografista z wieloletnim stażem klinicznym w Polsce i zagranicą. Zajmuje się diagnostyką chorób naczyń krwionośnych (żył i tętnic). Uczestnik licznych szkoleń oraz sympozjów z zakresu ultrasonografii naczyniowej i flebologii, w tym prestiżowego Charing Cross Vascular Symposium w Londynie. 

 

    Badanie żył w CM Golden Care we Wrocławiu

W Centrum Medycznym Golden Care znajdą Państwo zespół doświadczonych lekarzy praktyków z dziedziny flebologii, czyli diagnostyki i leczenia chorób żył. W trakcie wykonywania USG żył kończyn dolnych możliwe jest jednoczasowe rozszerzenie badania na inne poziomy układu żylnego, a także na układ tętnic i układ ruchu kończyny dolnej. Po wykonaniu badania służymy konsultacją flebologiczną kwalifikującą Pacjenta do odpowiedniego zabiegu na naczyniach żylnych. 

 

    Galeria USG Doppler żył kończyn dolnych >>>

W niniejszej galerii zapoznają się Państwo z przykładowymi obrazami badań USG Doppler żył kończyn dolnych. Zbiór zdjęć pochodzi z pracowni ultrasonograficznej Centrum Medycznego Golden Care we Wrocławiu.

 

    Więcej informacji o żylakach >>> 

 

    Kompleksowe leczenie żylaków >>> 

 

    Efekty leczenia - Przed i Po >>> 

Galeria efektów leczenia żylaków i niewydolności żylnej w Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu. Każdy z ukazanych przypadków przed leczeniem był odpowiednio zakwalifikowany na podstawie badania USG doppler żył. 

Płatność online

Zawartość serwisu www.goldencare.pl jest chroniona prawem autorskim.