• Lekarze
  • Usuwanie znamion skórnych
  • Badania laboratoryjne
  • Badania diagnostyczne
  • Leczenie żylaków
  • Usg we Wrocławiu

Usługi

Golden Care | Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia dermatologiczna

Jeśli martwi Państwa obecność brodawki, kurzajki, włókniaka, pieprzyka, naczyniaka lub innej zmiany skórnej, której pragną Państwo się pozbyć, proszę zgłosić się do Centrum Medycznego Golden Care we Wrocławiu przy ul. Kukuczki 5, które służy kompleksowym podejściem do zabiegów z zakresu chirurgi dermatologicznej.

 

    Diagnostyka zmian skórnych 

Centrum Medyczne Golden Care we Wrocławiu służy Państwu rozbudowaną sekcją diagnostyki zmian skórnych. Na etapie przed usunięciem znamienia obejmuje ona specjalistyczne konsultacje lekarskie (dermatolog, onkolog, chirurg), dermatoskopię, USG wysokiej rozdzielczości zmian skórnych. Z kolei na etapie po usunięciu - badanie histopatologiczne usuniętych pieprzyków i innych zmian skórnych.

 

    Konsultacje  

W Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu pracuje dla Państwa zespół dermatologów oraz onkologów, dla dorosłych i dla dzieci. W przypadku wykrycia niepokojącej zmiany skórnej mogą Państwo liczyć na dalsze poradnictwo. 

 

    Różnorodność zabiegów dermatologicznych 

W Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu stosujemy różne formy zabiegowe dostosowane do konkretnego problemu skórnego. Wykonujemy zabiegi dermatochirurgiczne, zabiegi wyłyżeczkowania, elektrokoagulację oraz zabiegi krioterapeutyczne, czyli wymrażanie. 

 

Leczenie chirurgiczne 

czyli klasyczne usunięcie zmiany skórnej (np. pieprzyka) w znieczuleniu miejscowym i z założeniem szwów na ranę. Usunięty pieprzyk poddawany jest badaniu histopatologicznemu, którego wynik należy zawsze i bezwzględnie skonsultować z lekarzem. W celu maksymalnej ochrony Pacjenta do zabiegów chirurgicznych używamy, tam gdzie jest to możliwe, jedynie jednorazowych narzędzi chirurgicznych.

 

Wymrażanie (krioterapia)

przy pomocy aparatury medycznej zasilanej ciekłym azotem o temperaturze minus 196 st Celciusza. W większości przypadków wymrażania nie jest wymagane znieczulenie. Wymrażanie stosuje się między innymi do leczenia kurzajek, brodawek, włókniaków, mięczaków zakaźnych. 

 

Wyłyżeczkowanie

czyli usunięcie drobnej zmiany skórnej, np. kurzajki, brodawki, mięczaka za pomocą specjalnego narzędzia zabiegowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, zwykle bez zakładania szwów na ranę. 

 

Elektrokoagulacja

to leczenie polegające na wypaleniu drobnych brodawek, kurzajek, czy włókniaków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na ranę nie zakłada się szwów, nakłada się jednak sprayem lek przeciw zapalny, antybiotyk oraz opatrunek. 

 

Wrastający paznokieć 

Brzeżna resekcja wrastającego paznokcia z fenolizacją jego macierzy w celu zapobieżenia odrostowi wrastającej części. Zabieg wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym. 

 

W razie potrzeby skonsultowania swojego problemu prosimy o telefon do CM Golden Care we Wrocławiu, gdzie asystenka zarejestruje Państwa do odpowiedniego lekarza. 

 

 

Zawartość serwisu www.goldencare.pl jest chroniona prawem autorskim.