Anemia

PAKIET BADAŃ ANEMIA


    ZAKES BADAŃ  

Szeroki panel obejmuje 12 badań laboratoryjnych krwi w kierunku wykrycia obecności i najczęstszych przyczyn anemii (inaczej niedokrwistości): morfologia, rozmaz krwi obwodowej, retikulocyty, OB, CRP, żelazo, ferrytyna, UIBC, TIBC, kwas foliowy, witamina B12, krew utajona w kale.

Po wykonaniu wymienionych badań zalecamy konsultację z lekarzem, aby wyniki odpowiednio zinterpretować i ewentualnie wdrożyć dalsze postępowanie. 

    PRZYGOTOWANIE I ODBIÓR WYNIKÓW 

Po opłaceniu pakietu na badania należy zgłosić się rano i na czczo do Centrum Medycznego Golden Care przy Bulwarze Dedala 9b we Wrocławiu, w godzinach od 08.00 do 12.00. Rejestracja nie jest wymagana. Wyniki odbiorą Państwo on-line wieczorem tego samego dnia lub w dniu kolejnym. Po wykonaniu wymienionych badań zalecamy konsultację z lekarzem w celu interpretacji ich wyników.

    CZYM JEST ANEMIA ?

Anemia, inaczej niedokrwistość, to stan chorobowy, w którym dochodzi do zmniejszenia ilości czerwonych krwinek i hemoglobiny we krwi. Objawami anemii są zmęczenie, bladość, zawroty głowy, senność. W związku z faktem, iż przyczyn niedokrwistości może być wiele (np. niedobór żelaza, choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, hemolityczne, choroby szpiku, zaburzenia wchłaniania) diagnostyka anemii powinna być poprowadzona etapowo. Niniejszy pakiet jest wstępnym etapem diagnostycznym. W trakcie dalszego procesu diagnostycznego, oprócz badań laboratoryjnych lekarz zleca zwykle również badania obrazowe, np. USG, RTG, endoskopię, aby w końcu ustalić ostatecznie źródło anemii. 

    CENA PAKIETU  

Bardzo korzystna cena przy zakupie on-line 250 złZestaw badań dotyczy Pacjentów powyżej 18 roku życia. Po wykonaniu pakietu badań przysługuje obniżona cena na konsultację z internistą 100 zł, z hematologiem 150 zł i na kompleksowe USG jamy brzusznej 150 zł.


Przeglądy zdrowia w Opiece Medycznej Golden Care realizowali Agnieszka Kaczorowska, Robert Gonera, Mariusz Węgłowski, a także Rodziny wielu wrocławskich lekarzy. W Golden Care mogą Państwo liczyć na lekarzy ekspertów w różnorodnych dziedzinach medycyny, komfort oraz na nowoczesne rozwiązania technologiczne.