Bezpieczny sport

PRZEGLĄD ZDROWIA DLA SPORTOWCÓW


    CEL PAKIETU

Czy słyszeli Państwo o omdleniach lub nagłych zgonach sercowych u sportowców, o złamaniach lub urazach przeciążeniowych? Powikłania uprawiania sportu zdarzają się nie tylko u zawodowców, ale także u amatorów. Niniejszy pakiet jest skierowany do osób amatorsko, lecz intensywnie zajmujących się sportem, np. biegaczy, piłkarzy, koszykarzy, uprawiających fitness i grających w squasha. 

Pakiet zaprojektowany jest w celu wykrycia rzadkich, acz poważnych zaburzeń kardiologicznych, które istotnie zwiększają ryzyko nagłego zgonu przy zwiększonym wysiłku fizycznym. Przykłady schorzeń stanowiących ryzyko kardiologiczne to m.in. zespół WPW i obecność dodatkowych dróg przewodzenia w sercu, zespół długiego QT, arytmogenna dysplazja prawej komory, wady zastawkowe, ubytek w przedsionku i przegrodzie międzykomorowej, kardiomiopatie, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, zaburzenia elektrolitowe, cukrzyca, niedoczynnosć kory nadnerczy. W ramach pakietu otrzymują Państwo również ocenę układu ruchu u ortopedy, badanie gęstości kości oraz konsultację u lekarza medycyny sportowej. 

    ZAWARTOŚĆ PAKIETU

✅ BADANIA LABORATORYJNE: morfologia, OB, TSH, fT4, fT3, AST, ALT, sód, potas, magnez, glukoza, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, kreatynina, badanie ogólne moczu. 
✅ BADANIA OBRAZOWE: USG dopplerowskie serca, Densytometria. 
✅ BADANIA CZYNNOŚCIOWE: EKG spoczynkowe, holter EKG, próba wysiłkowa EKG na bieżni, spirometria. 
✅ KONSULTACJE: wstępna ze specjalistą chorób wewnętrznych, następnie z lekarzem medycyny sportowej, ortopedą oraz podsumowująca z kardiologiem. 

    LOGISTYKA I PRZYGOTOWANIE 

Pakiet jest realizowany zwykle w ciągu 2-3 dni. Logistyką i organizacją w całości, w porozumieniu z Państwem, zajmuje się Opieka Medyczna Golden Care. Większość badań wykonywanych jest w pierwszym dniu w komfortowej Klinice. Na badania należy zgłosić się rano na czczo. Po pobraniu krwi przeprowadzone zostaną konsultacja ze specjalistą chorób wewnętrznych, EKG, spirometria, USG serca, próba wysiłkowa, densytometria, założony zostanie aparat do rejestracji 24h EKG (Holter). W kolejnych, ustalonych z Państwem dniach, wykonane zostaną pozostałe konsultacje. W celu zarezerwowania terminu realizacji pakietu prosimy o kontakt z pomocną recepcją. 


Przeglądy zdrowia i kompleksową diagnostykę w Opiece Medycznej Golden Care realizowali Wicemistrz Olimpijski Damian Janikowski, a także Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska, Robert Gonera, Mariusz Węgłowski oraz Rodziny wielu wrocławskich lekarzy. W Golden Care mogą Państwo liczyć na lekarzy ekspertów w różnorodnych dziedzinach medycyny oraz na nowoczesne rozwiązania technologiczne.


jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat Pakietu Bezpieczny Sport lub zapisać się na jego realizację. Zespół Kliniki Golden Care służy pomocą!

ZAKUP PAKIETU


Zakupując badania i konsultacje w pakiecie uzyskują Państwo korzystną cenę oraz pomoc w ich organizacji. Cena pakietu Bezpieczny Sport wynosi 1950 zł.