Holter EKG i ciśnieniowy

PRZECZYTAJ O BADANIU HOLTER


    HOLTER EKG

Holter EKG to wielogodzinny, trwający zwykle 24h zapis EKG podczas którego, Pacjent jest podłączony do rejestratora noszonego na pasku. Po zdjęciu urządzenia holterowskiego, zapis EKG jest przenoszony do komputera i analizowany przez lekarza. Wskazaniami do przeprowadzenia Holtera EKG są osłabienie, omdlenia, zawroty głowy, stan po utracie przytomności, zaburzenia rytmu serca, palpitacje i kołatania serca, bloki przewodzenia impulsów w sercu. Celem badania jest wychwycenie lub ocena zaburzeń rytmu i przewodzenia w sercu, co nie zawsze jest możliwe w krótkotrwałym jednorazowym zapisie stacjonarnego EKG.

    HOLTER CIŚNIENIOWY 

Holter ciśnieniowy to 24-godzinna rejestracja ciśnienia tętniczego przy pomocy noszonego przy pasku urządzenia pomiarowego połączonego z mankietem na ramieniu. Celem badania jest dokładne odzwierciedlenie profilu dobowego ciśnienia tętniczego oraz ocena leczenia przeciwnadciśnieniowego.


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, jeśli potrzebujesz wykonać badanie Holter EKG, Holter ciśnieniowy lub zapisać się na konsultację u Kardiologa.