Leczenie wrastających paznokci

    FENOLIZACJA PAZNOKCIA WRASTAJĄCEGO

W Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu wykonywany jest małoinwazyjny, ambulatoryjny zabieg chirurgiczny - brzeżna resekcja płytki paznokcia z fenolizacją macierzy. W porównaniu do klasycznej procedury chirurgicznej ta procedura cechuje się szybkim gojeniem, szybszym powrotem pacjenta do aktywności zawodowej oraz mniejszym odsetkiem nawrotów.

Pacjenta do zabiegu kwalifikuje chirurg. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu palca z chorym paznokciem, chirurg wykonuje podwinięcie i resekcję brzegu paznokcia, a następnie przykłada szpatułkę z gazikiem nasączonym fenolem, aby zniszczyć tą część macierzy paznokcia, która jest odpowiedzialna za wzrost podwiniętej części płytki paznokcia. Podczas zabiegu szwy zwykle nie są zakładane, nakładany jest natomiast opatrunek.

   SKUTECZNOŚĆ ZABIEGU  

W wyniku opisanego zabiegu usunięty fragment podwiniętego i wrastającego paznokcia po prostu nie odrasta (!), co oznacza brak nawrotów i rozwiązanie problemu. Tym różni się od innych, w tym podologicznych, metod leczenia.