Leczenie żylaków

LECZENIE ŻYLAKÓW W GOLDEN CARE


    ZESPÓŁ MEDYCZNY 
złożony jest z doświadczonych lekarzy zajmujących się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń naczyniowych. W skład zespołu wchodzą Dr Andrzej Yarka, chirurg naczyniowy z doświadczeniem klinicznym we Francji i oddziałach chirurgii naczyniowej na Dolnym Śląsku oraz Dr Tomasz Szczepański, specjalista chorób wewnętrznych, certyfikowany sonografista z zakresu badań naczyniowych, uczestnik warsztatów terapii laserowej w Bolonii oraz International Charing Cross Vascular Symposium w Londynie.

W skład zespołu zabiegowego wchodzą również instrumentariuszki z długoletnim doświadczeniem z zakresu operacji naczyniowych. 

    DIAGNOSTYKA ŻYŁ
Opieka Medyczna Golden Care we Wrocławiu dysponuje referencyjną Pracownią ultrasonografii, która umożliwia zarówno pod względem sprzętowym, jak i kadrowym, przeprowadzanie czynnościowych badań dopplerowskich USG układu żylnego oraz kwalifikację Pacjenta do odpowiedniej metody leczenia żylaków, naczynek, bądź niewydolności żylnej. Kierowana przez dr Szczepańskiego pracownia ultrasonograficzna dysponuje najwyższej klasy aparatem USG z trybami pracy adresowanymi do badań naczyniowych. 

Należy pamiętać, aby przed jakimkolwiek leczeniem żylaków lub poszerzonych naczynek zawsze wykonać pełnowartościowe badanie dopplerowskie żył po to, by dokładnie określić przyczynę schorzenia i zaplanować optymalne postępowanie terapeutyczne. 

    LECZENIE ŻYLAKÓW 
Podczas konsultacji i po wykonaniu badania USG, będą Państwo mogli przedyskutować z lekarzem różne metody leczenia, w tym operacje, żylaków i niewydolności żylnej. Uzyskają Państwo zalecenia odnośnie postępowania niezabiegowego, tj. modyfikacji stylu życia, leczenia farmakologicznego, czy kompresoterapii. Z kolei w razie zaistnienia wskazań do leczenia zabiegowego lekarz zakwalifikuje do odpowiedniej w danym wypadku metody zabiegowej, np. do skleroterapii, miniflebektomii, flebektomii, krosektomii, do endowaskularnego laserowego leczenia żylaków (EVLT), leczenia metodą CHIVA lub do terapii hybrydowej.

W Klinice Golden Care we Wrocławiu stosujemy wszystkie wymienione metody. Celem usuwania żylaków i leczenia niewydolności żylnej jest uzyskanie nie tylko efektu kosmetycznego, lecz również zapobieganie odległym powikłaniom choroby żylakowej w przyszłości, takim jak np. obrzęk kończyny, przebarwienia skórne, czy niegojące się owrzodzenia podudzi. 

    LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW
Laserowa metoda wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków (EVLT) to małoinwazyjna procedura polegająca na zamknięciu żyły lub żylaka za pomocą wprowadzonego do jego wnętrza światłowodu, przez który emitowane jest światło o konkretnej długości fali, które działając na ścianki naczynia powoduje jego zasklepienie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą USG. Jego zaletą jest fakt, iż zaraz po nim Pacjent może wrócić do prawie wszystkich codziennych czynności. Zabieg laserowego leczenia żylaków EVLT wykonuje się na żyłach o większej średnicy, np. żyle odpiszczelowej, żyle odstrzałkowej i ich dopływach. Z kolei zabiegi skleroterapii częściej wykonuje się na żyłach mniejszego kalibru.

Laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT, w chwili obecnej praktycznie wyparło z rynku medycznego starszą, mocno inwazyjną metodę chirurgicznego usuwania żylaków, tzw. stripping żył, który polega na wyrywaniu długich odcinków żyły poprzez nacięcia w skórze. W przeciwieństwie do leczenia laserowego, zabieg strippingu jest metodą o dłuższym czasie rekonwalscencji oraz z większym odsetkiem powikłań krwotocznych i infekcyjnych w porównaniu do EVLT. Kolejną zaletą EVLT jest fakt, iż wykonuje się go pod kontrolą ultrasonograficzną, a nie na ślepo. 

    SKLEROTERAPIA ŻYLAKÓW
Skleroterapia to małoinwazyjna, zabiegowa, lecz nieoperacyjna metoda leczenia żylaków i poszerzonych naczynek polegająca na wstrzyknięciu do chorej żyły środka farmakologicznego, który powoduje obkurczenie i zarośnięcie naczynia. Preparat podawany jest do żyły pod kontrolą USG lub diafanoskopu (specjalnej lampy), przez co możliwa jest ocena niewidocznych gołym okiem ważnych naczyń oraz precyzyjne zastosowanie leku. Skleroterapia jest procedurą ambulatoryjną co oznacza, że po zabiegu Pacjent wraca do domu, a przez kilka tygodni po zabiegu stosuje wspomagające pończochy uciskowe (I/II klasa ucisku), które można nabyć w sklepie z zaopatrzeniem medycznym. Po zabiegu zaleca się unikać opalania, gorących kąpieli czy sauny, a także zaleca się stosowanie leków wzmacniających drobne żyły.

    MINIFLEBEKTOMIA
Miniflebektomia to małoinwazyjna, chirurgiczna metoda usuwania żylaków. Polega na wykonaniu jednego lub kilku drobnych (2-3 mm) nacięć skóry, przez które podważany i usuwany jest żylak. Ze względu na niewielki rozmiar ranek zwykle w ogóle nie zakłada się na nie szwów, a proces gojenia jest bardzo szybki. Metoda miniflebektomii często jest jedną z komplementarnych metod usuwania żylaków, a stosuje się ją np. do krętych żylaków średniego kalibru, których nie można leczyć metodami wewnątrznaczyniowymi.

    EFEKTY LECZENIA ŻYLAKÓW
Proszę zapoznać się z galerią leczenia skomplikowanych przypadków żylaków i chorób naczyniowych - przed i po

BEZPIECZEŃSTWO LECZENIA W GOLDEN CARE


✅ W Klinice Golden Care we Wrocławiu zabiegi zintegrowanego leczenia żylaków wykonuje Pan Dr Andrzej Yarka, specjalista chirurgii naczyniowej z rozległym doświadczeniem w zakresie różnorodnych operacji naczyniowych we Francji, w Polsce i w Ukrainie. 
✅ Dzięki doświadczeniu i wiedzy Dr Andrzeja Yarki oraz Dr Tomasza Szczepańskiego dokładna przedoperacyjna diagnostyka dopplerowska przyczyny żylaków u każdego indywidualnego Pacjenta, a dzięki temu precyzyjne planowanie zakresu i metody leczenia żylaków. 
✅ W Golden Care przeprowadzane są hybrydowe zabiegi leczenia żylaków, tj. łączące jednocześnie różne metody operacyjne.  
✅ Przed operacjami leczenia żylaków wykonujemy u Pacjentów badania medyczne w celu oceny ryzyka okołozabiegowego.
✅ Wieloletnie, bo od 2012 r., doświadczenie Kliniki w organizacji i przeprowadzaniu zabiegów leczenia żylaków. 
✅ W celu minimalizacji ryzyka powikłań infekcyjnych zabiegi laserowego usuwania żylaków EVLT wykonujemy tylko i wyłącznie narzędziami jednorazowymi - każdy pacjent ma pewność, że używany cewnik laserowy jest tylko jego i nie służył wcześniej nikomu innemu. 
✅ Zaawansowana technologia. Stosowane w Klinice Golden Care we Wrocławiu cewniki do laserowego leczenia żył to tzw. cewniki radialne, które na swojej końcówce emitują światło dookoła po okręgu, a nie przed siebie. Zaletą takiego sposobu emisji laserowej jest działanie na właściwą ścianę naczynia i precyzyjna lokalizacja punktu leczenia w zamierzonym miejscu żyły. 
✅ Nowoczesny generator laserowy używany przy zabiegach w Golden Care to urządzenie emitujące długość fali 1470 nm, tj. najbardziej optymalną do leczenia dużych żył i żylaków. W porównaniu do innych długości, fala 1470 nm działa na ścianę żyły, a nie na krew wypełniającą naczynie, co wiąże się ze znacznie mniejszą reakcją zapalną i bólową, a przez to szybszą rekonwalescencją i korzystniejszym efektem kosmetycznym. 
✅ W ciągu 10 lat prowadzenia leczenia żylaków w Golden Care 0% powikłań trwałych.
✅ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
✅ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
✅ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
✅ Łatwy dojazd z każdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą. 
✅ Dedykowany parking przy Klinice.


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, jeśli rozważasz zabieg usuwania żylaków lub potrzebujesz zarezerwować wizytę flebologiczną. Gwarantujemy kompleksową diagnostykę, zintegrowane podejście do leczenia żylaków oraz służymy pomocą!