Nadciśnienie tętnicze

PAKIET NADCIŚNIENIE TĘTNICZE


    ZAWARTOŚĆ PAKIETU 

✅ 15 BADAŃ LABORATORYJNYCH: morfologia, OB, sód, potas, magnez, kreatynina, mocznik, kwas moczowy, TSH, fT4, ALT, AST, glukoza, lipidogram, badanie ogólne moczu.

✅ BADANIA OBRAZOWE: USG jamy brzusznej, USG Doppler przepływów nerkowych, USG echo serca. 

✅ BADANIA CZYNNOŚCIOWE: EKG.

W Opiece Medycznej Golden Care we Wrocławiu dostępne są także inne  wysoko specjalistyczne badania (nie wchodzące w skład niniejszego pakietu) wykorzystywane w diagnostyce nadciśnienia tętniczego wtórnego:  katecholaminy w dobowej zbiórce moczu (DZM), kwas homowanilinomigdałowy w DZM, aldosteron w DZM, sód i potas w DZM, chromogranina A, ACTH (poranny i wieczorny), kortyzol (poranny i wieczorny), IGF-1, parathormon. 

    LOGISTYKA I PRZYGOTOWANIE  
W celu zarezerwowania terminu realizacji badań, a po opłaceniu pakietu, prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją lub za pomocą formularza. Na początku zaprosimy Państwa na poranne pobranie krwi. Badanie krwi powinno być wykonane rano i na czczo. Przed pobraniem krwi należy przez kilka dni pozostawać na lekkiej i małosolnej diecie, nie wolno spożywać bananów, cytrusów, orzechów, kawy, czarnej herbaty, produktów z wanilią. Po pobraniu krwi odbędzie się zestaw badań EKG i USG. Po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych zalecamy odbycie konsultacji podsumowującej z lekarzem.

    O NADCIŚNIENIU TĘTNICZYM 
Nadciśnienie tętnicze to stan, w którym spoczynkowe ciśnienie tętnicze wynosi powyżej 140/90 mmHg (pierwsza wartość to tzw. skurczowe, a druga wartość to ciśnienie rozkurczowe). Spektrum objawów nadciśnienia tętniczego jest bardzo szerokie. Często jest bezobjawowe, może powodować ogólne złe samopoczucie, wywoływać bóle głowy, zaczerwienienie twarzy, ale również może objawić się nagłym powikłaniem, takim jak udar mózgu, zawał serca, czy pęknięcie tętniaka. Celem leczenia nadciśnienia tętniczego jest więc profilaktyka jego powikłań, tych nagłych, ale także przewlekłych jak niewydolność nerek, czy ślepota! 

Nadciśnienie tętnicze można podzielić na tzw. pierwotne, gdy nie znajduje się jego ewidentnej przyczyny, oraz wtórne, gdy przyczynę można ustalić. U osób młodych częstsze jest nadciśnienie wtórne. Poza tym ze względu na potencjalną długosć życia osoby młode zawsze więcej zyskują na szybkim zdiagnozowaniu przyczyny nadciśnienia i włączeniu odpowiedniego leczenia. Leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego należą do rozmaitych grup farmakologicznych, których działanie się różni. Różnorodność leków daje możliwość indywidualnego dostosowania leków do przyczyny nadciśnienia oraz innych współistniejących schorzeń. 

    CENA 
Bardzo korzystna cena przy zakupie on-line 900 zł. Zestaw badań dotyczy Pacjentów powyżej 18 roku życia. Po wykonaniu pakietu przysługuje obniżona cena na konsultację z internistą 150 zł lub z kardiologiem 150 zł.


Przeglądy zdrowia w Opiece Medycznej Golden Care realizowali Agnieszka Kaczorowska, Robert Gonera, Mariusz Węgłowski, a także Rodziny wielu wrocławskich lekarzy. W Golden Care mogą Państwo liczyć na lekarzy ekspertów w różnorodnych dziedzinach medycyny, komfort oraz na nowoczesne rozwiązania technologiczne.