Profilaktyka nowotworów jąder

PAKIET PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW JĄDER


    DLA KOGO PAKIET

Pakiet jest przeznaczony dla mężczyzn chcących przeprowadzić badania w ramach profilaktyki raka jądra lub z innego powodu ocenić narządy moszny. W przypadku wykrycia nieprawidłowości otrzymają Państwo odpowiednie zalecenia. 

    ZAWARTOŚĆ PAKIETU 

BADANIA OBRAZOWE: USG jąder.
KONSULTACJA ze specjalistą chorób wewnętrznych lub urologiem. 

    LOGISTYKA I PRZYGOTOWANIE

W celu zarezerwowania terminu realizacji pakietu prosimy o kontakt z recepcją. Nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie. Badanie USG jąder będzie przeprowadzone przez lekarza mężczyznę. 

    O RAKU JĄDER 

Termin "raki jądra" oznacza różnorodną grupę nowotworów jąder. Dzieli się ona na raki pochodzenia zarodkowego i niezarodkowego. W ponad 90 % przypadków są to nowotwory zarodkowe, wśród których wyróżnia się różnorodne typy, np. nasieniak (seminoma), rak zarodkowy, choriocarcinoma, potworniak (teratoma), guz komórek Leydiga, yolk sac tumor, gonadoblastoma, guzy mieszane. Z wyjątkiem potworniaka guzy zarodkowe są nowotworami o bardzo dużej złośliwości. Stanowią ok. 1 % wszystkich nowotworów złośliwych, dotyczą zarówno mężczyzn młodych jak i panów w zaawansowanym wieku. Regularne badania palpacyjne (samobadanie), a także wykonywanie badań USG jąder są podstawą profilaktyki. Zalecane jest, aby mężczyźni badali swoje jądra podobnie często jak kobiety swoje piersi. 


jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat pakietu profilaktyki nowotworów jąder lub zapisać się na jego realizację.

ZAKUP PAKIETU


Zakupując badania i konsultacje w pakiecie uzyskują Państwo korzystną cenę oraz pomoc w ich organizacji. Cena pakietu Profilaktyki nowotworów jąder wynosi 310 zł.