Przepukliny

    CZYM JEST PRZEPUKLINA 

Przepuklina to uwypuklenie zawartości jamy ciała poprzez fizjologiczny lub patologiczny obszar o obniżonej oporności w jej powłokach. Najczęściej schorzenie dotyczy powłok ciała oraz obszaru jamy brzusznej i pachwin. Przepukliny brzuszne zbudowane są z następujących elementów: wrota, worek i zawartość.

Zawartością worka przepuklinowego mogą być jelita, tłuszcz wewnątrzbrzuszny, sieć większa, płyn surowiczy. Zawartość worka przepuklinowego może być odprowadzalna, a wtedy główną dolegliwością jest dyskomfort i uwypuklanie się powłok podczas napięcia mięśni lub podczas wysiłku. W sytuacji, gdy do worka przepuklinowego wejdzie jelito i w nim utknie mówi się o przepuklinie uwięźniętej, która nieoperowana stanowi zagrożenie życia.

    CZYNNIKI RYZYKA

Czynniki, które zwiększają ryzyko powstawania przepuklin brzusznych to nadwaga i otyłość, ciężka praca fizyczna, intensywne uprawianie sportu, zaawansowany wiek, przebyte operacje w obrębie jamy brzusznej oraz ciąże. 

    DIAGNOSTYKA PRZEPUKLINY 

Klinika Golden Care ® dysponuje Pracownią Ultrasonograficzną, którą prowadzi doświadczony dr Tomasz Szczepański, a w której możliwa jest dokładna przedoperacyjna diagnostyka rodzaju przepukliny. Należy przy tym zaznaczyć, że objawy podobne do przepuklin mogą być wywołane także  przez nowotwory powłok ciała. 

    LECZENIE PRZEPUKLINY 

Przepuklinę wyleczyć można jedynie operacyjnie. Operacje polegają na zeszyciu ubytku włóknisto-mięśniowego ściany jamy brzusznej lub zamknięciu ubytku za pomocą wszczepialnej siatki. Metoda operacyjna jest zawsze dobierana indywidualnie do określonych warunków pacjenta. W Golden Care operujemy przepukliny brzuszne, pępkowe, kresy białej i przepukliny pachwinowe.

    KADRA CHIRUGICZNA 

Zapraszamy na konsultację i kwalifikację do operacji do doświadczonej Specjalisty chirurgii Pani Dr n. med. Kingi ChabikBadanie USG powłok brzusznych i pachwin w kierunku przepukliny wykona Dr Tomasz Szczepański

    ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE

1/ Doświadczona Kadra chirurgów.
2/ Doświadczona Kadra pielęgniarek chirurgicznych. 
3/ Zabiegi w Klinice Golden Care objęte systemem zarządzania jakością.
4/ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
5/ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
6/ Ocena przedzabiegowa (badania laboratoryjne i EKG) w cenie zabiegu.
7/ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
8/ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
9/ Łatwy dojazd z kazdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8. 
8/ Dedykowany parking przy Klinice.


gdy potrzebujesz umówić konsultację z Chirurgiem, wykonać badanie USG w kierunku przepukliny lub omówić leczenie operacyjne.