Przepukliny

    CZYM JEST PRZEPUKLINA 

Przepuklina to uwypuklenie zawartości jamy ciała poprzez fizjologiczny lub patologiczny obszar o obniżonej oporności w jej powłokach. Najczęściej schorzenie dotyczy powłok oraz obszaru jamy brzusznej. Przepukliny brzuszne zbudowane są z następujących elementów: wrota, worek i zawartość. Zawartością worka przepuklinowego mogą być jelita, tłuszcz wewnątrzbrzuszny (np. sieć większa), płyn. Zawartość worka przepuklinowego może być odprowadzalna, a wtedy główną dolegliwością u pacjenta jest uwypuklanie się powłok podczas napięcia mięśni brzucha lub wysiłku fizycznego. W sytuacji, gdy do worka przepuklinowego wejdzie jelito i w nim utknie mówimy o przepuklinie uwięźniętej, która może być nawet zagrożeniem życia. 

    CZYNNIKI RYZYKA

Czyniki, które zwiększają ryzyko powstania przepuklin brzusznych to nadwaga i otyłość, ciężka fizyczna praca, intensywne uprawianie sportu, zaawansowany wiek, przebyte operacje w obrębie jamy brzusznej, ciąże. 

    DIAGNOSTYKA PRZEPUKLINY 

W Klinice Golden Care dysponujemy wyjątkową Pracownią Ultrasonograficzną, którą prowadzi dr Tomasz Szczepański, a dzięki której możliwa będzie bardzo dokładna przedoperacyjna diagnostyka rodzaju przepukliny. Należy pamiętać, że objawy podobne do przepuklin mogą dawać także nowotwory powłok ciała.

    LECZENIE PRZEPUKLINY 

Przepuklinę wyleczyć można jedynie operacyjnie. Operacje polegają na zeszyciu ubytku włóknisto-mięśniowego ściany jamy brzusznej lub odtworzeniu ubytku za pomocą wszczepianej siatki. Zalecana metoda operacyjna jest zawsze dobierana indywidualnie do określonych warunków pacjenta

    KADRA CHIRUGICZNA 

Zapraszamy na konsultację i kwalifikację do wybitnej Specjalisty chirurgii Pani Dr n. med. Kingi Chabik >>>  

    ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE

1/ Sprawdzona i uznana w środowisku lekarskim Kadra chirurgów. 
2/ Procedury operacyjne w Klinice Golden Care objęte są wewnętrznym systemem zarządzania jakością. 
3/ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
4/ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
5/ Nadzór anestezjologiczny z monitoringiem parametrów życiowych Pacjenta.
6/ Podczas pobytu w Klinice Pacjent ma przydzielone miejsce w wygodnej i komfortowej sali pobytowej. Podczas wypoczynku może korzystać z darmowego Wi-Fi. 
7/ Łatwy dojazd z każdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8.
8/ Parking dedykowany przy Klinice.


lub zadzwoń, jeśli potrzebujesz umówić się na konsultację z Chirurgiem, wykonać badanie USG w kierunku przepukliny lub omówić leczenie operacyjne. Organizacja wizyty przebiegnie sprawniej, jeśli prześlesz nam swoje imię i nazwisko, adres mail, numer telefonu. Oddzwonimy !