Neurologia

Dr Krystian Obara
Dr Krystian Obara
Umów wizytę
Dr Krystian Obara

Specjalista lekarz Neurolog. We Wrocławiu bazą szpitalną Dr Obary jest Katedra i Klinika Neurologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej, która stanowi oddział neurologiczny o najwyższym stopniu referencyjności. Dr Obara piastuje w niej funkcję starszego asystenta. 

Na co dzień zajmuje się pacjentami ze schorzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, w tym z chorobami naczyniowymi i zwyrodnieniowymi mózgu, bólami oraz zawrotami głowy, stwardnieniem rozsianym, padaczką, chorobami nerwowo-mięśniowymi, bólami kręgosłupa. 

W Klinice Neurologii prowadzi badania z zakresu potencjałów wywołanych i neurosonologii, w tym USG tętnic dogłowowych, USG tętnic wewnątrzczaszkowych. Jest również członkiem zespołu leczenia udaru mózgowego metodą trombektomii mechanicznej.

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Sekcji Neurosonologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Uczestnik zjazdów Dolnośląskiego i  Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Autor i współautor prac naukowych.