Ortopedia

Dr n. med. Artur Krawczyk
Dr n. med. Artur Krawczyk
Umów wizytę
Dr n. med. Artur Krawczyk

Specjalista ortopeda. We Wrocławiu jest Adiunktem w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pełni funkcję zastępcy kierownika Kliniki. Od 2006 do 2010 r. prezes Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego. Konsultuje dzieci i dorosłych. 

Uczestnik zagranicznych konferencji i kursów specjalistycznych, w tym Kurs alloplastyki stawu barkowego w Heidelbergu w Niemczech w 2006 r.; Kurs alloplastyki trzpieniem przynasadowym w 2008 r. w Berlinie; Kurs jednoprzedziałowej alloplastyki kolana w Oxfordzie w 2009 r.; Kurs kapoplastyki stawu biodrowego w  Waterford w Irlandii w 2009 r.; Konferencja szkoleniowa Current Concepts in Joint Replacement w Orlando w USA w 2009 r.; Konferencja American Academy of Orthopaedic Surgeons w San Francisco w USA w 2012 r. W 2010 roku odbywał szkolenia z zakresu endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego w kilku dużych ośrodkach ortopedycznych w USA.

W praktyce klinicznej zajmuje się przede wszystkim leczeniem zabiegowym zmian zwyrodnieniowych narządu ruchu, w tym chorób stawu biodrowego i kolanowego, a także leczeniem zmian pourazowych, zespołów bólowych kręgosłupa, dysfunkcjami stopy, wrodzonymi i nabytymi chorobami wieku dziecięcego oraz operacjami rewizyjnymi.

Dr Krawczyk jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu ortopedii i traumatologii w czasopismach krajowych i zagranicznych.Konsultuje w języku polskim i angielskim. Pasjonat narciarstwa, tenisa i turystyki rowerowej. 

Dr n. med. Wiktor Urbański
Dr n. med. Wiktor Urbański
Umów wizytę
Dr n. med. Wiktor Urbański

Specjalista traumatolog i ortopeda. We Wrocławiu jest członkiem zespołu Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Praktykował kilkukrotnie w renomowanych klinikach brytyjskich, w tym w 2013 r. odbywał trzymiesięczny staż w Spinal Unit (oddziale chirurgii kręgosłupa) szpitala Sheffield Teaching Hospital w Wielkiej Brytanii, a w 2014 i 2015 r. pracował w Great Ormond Street Hospital for Children w oddziale Spinal and Orthopaedic Department w Londynie, UK. Główne pole zainteresowań zawodowych dr Urbańskiego to chirurgia kręgosłupa i problematyka ortopedyczna u dzieci. Konsultuje dzieci i dorosłych. Wykonuje USG bioderek u dzieci w ramach porad preluksacyjnych (profilaktyka dysplazji stawu biodrowego). 

Dr n. med. Mirosław Kulej
Dr n. med. Mirosław Kulej
Umów wizytę
Dr n. med. Mirosław Kulej

Specjalista ortopeda. We Wrocławiu bazą szpitalną Dr Kuleja jest Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego, w której piastuje stanowisko adiunkta. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu z 1998 r. W 2008 r. obronił pracę doktorska poświęconą leczeniu złamań kości promieniowej. W latach od 2006 do 2010 pełnił funkcja sekretarza Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, a od 2014 r. zajmuje funkcję prezesa organizacji. Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań naukowych i doniesień zjazdowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Wykładowca i instruktor na kursach szkoleniowych z zakresu endoprotezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej stawu kolanowego i biodrowego.

Główne kierunki zainteresowań zawodowych to diagnostyka i leczenie zmian zwyrodnieniowych narządu ruchu, zwłaszcza stawu kolanowego i biodrowego, leczenie powikłań po endoprotezoplastykach pierwotnych, realloplastyka stawów biodrowych i kolanowych, uszkodzenia sportowe stawu kolanowego, leczenie pourazowych dysfunkcji narządu ruchu, diagnostyka i leczenie ortopedyczne zespołów bólowych o różnej lokalizacji. 

Dr n. med. Marcin Redman
Dr n. med. Marcin Redman
Umów wizytę
Dr n. med. Marcin Redman

Uznany specjalista ortopedii sportowej i urazowej, chirurg ręki. Konsultuje w najlepszych centrach MEDYCYNY SPORTOWEJ w Polsce, w tym w Klinice Golden Care we Wrocławiu. Operuje sportowców amatorów oraz zawodowców z różnorodnych dyscyplin, jak piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, tenis, boks, zapasy, lekkia atletyka.

Jest absolwentem Akademii im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu odbywał w Katedrze i Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie uzyskał również tutuł doktora nauk medycznych. Operacje z zakresu chirurgii ręki przeprowadzał także w SPZOZ MSW im. prof. L. Bierkowskiego w Poznaniu, w Szpitalu w Puszczykowie im. prof. S. T. Dąbrowskiego oraz Enel-Sport w Warszawie. 

Uczestnik wielu wysokospecjalistycznych szkoleń oraz warsztatów w Polsce i zagranicą, w tym The Shoulder and Elbow Surgery Course " Paralytic Shoulder, Stiff Elbow ", Poznań 2009; 5th International Poznań Course in Shoulder, Elbow and Wrist Surgery 2011; I Międzynarodowy Kurs Nadgarstka, Kraków 2011; 6th International Poznań Course in Shoulder, Elbow and Wrist Surgery 2012; Techniki artroskopowej rekonstrukcji barku, Bielsko Biała 2013; Adult Elbow Trauma Hands on Cadaver Course, Izmir, Turcja 2013; Berkshire Independent Hospital, Reading, UK 2015; Shoulder Arthroscopy, practical course on human unfixed specimens, 2016; XIII Głuchołaskie Warsztaty Artroskopowe 2017; Elbow Arthroscopy,  Civil Hospital of Sassuolo, Modena, Italy 2017; SECEC ESSSE Congress, Berlin, Germany 2017; XII International Poznań Course in Upper Extremity Surgery 2019; 3rd Shoulder Excellence Academy, Kraków 2019. 

DZIAŁALNOŚĆ MEDYCZNA Dr Redmana obejmuje leczenie schorzeń ortopedycznych i pourazowych w obrębie kończyny górnej, w tym artroskopia stawów (staw ramienny, łokciowy, nadgarstek), neuropatie uciskowe (zespół kanału nadgarstka, zespół rowka nerwu łokciowego, zespół kanału Guyona, zespół nerwu międzykostnego przedniego i tylnego), deformacje w przebiegu RZS i dny moczanowej; zmiany zwyrodnieniowe stawów (endoprotezoplastyka stawów barkowych), wady wrodzone kończyny górnej, złamania, zwichnięcia, uszkodzenia ścięgien i nerwów, przykurcz Dupuytrena, zakleszczające zapalenie pochewek ścięgien zginaczy (palec trzaskający), choroba DeQuervaina, torbiel galaretowata (ganglion), łokieć tenisisty i golfisty.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, Federation of European Societies for Surgery of the Hand, European Wrist Arthroscopy Society, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia.  Konsultuje w języku Polskim i angielskim.

Dr n. med. Marcin Wojtaszek
Dr n. med. Marcin Wojtaszek
Umów wizytę
Dr n. med. Marcin Wojtaszek

Specjalista ortopeda i chirurg ręki. Zajmuje się leczeniem operacyjnym urazowych, sportowych, degeneracyjnych oraz wrodzonych schorzeń kończyny górne, w tym leczeniem endoskopowym. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe gromadził w Klinice Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w Oddziale Ortopedycznym SPZOZ w Krotoszynie oraz w Wojewódzkim Szpitalu w Kaliszu. Konsultuje w języku polskim i angielskim.