Ortopedia

Dr n. med. Artur Krawczyk
Dr n. med. Artur Krawczyk
Umów wizytę
Dr n. med. Artur Krawczyk

Specjalista ortopeda. We Wrocławiu jest Adiunktem w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pełni funkcję zastępcy kierownika Kliniki. Od 2006 do 2010 r. prezes Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego. Konsultuje dzieci i dorosłych. 

Uczestnik zagranicznych konferencji i kursów specjalistycznych, w tym Kurs alloplastyki stawu barkowego w Heidelbergu w Niemczech w 2006 r.; Kurs alloplastyki trzpieniem przynasadowym w 2008 r. w Berlinie; Kurs jednoprzedziałowej alloplastyki kolana w Oxfordzie w 2009 r.; Kurs kapoplastyki stawu biodrowego w  Waterford w Irlandii w 2009 r.; Konferencja szkoleniowa Current Concepts in Joint Replacement w Orlando w USA w 2009 r.; Konferencja American Academy of Orthopaedic Surgeons w San Francisco w USA w 2012 r. W 2010 roku odbywał szkolenia z zakresu endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego w kilku dużych ośrodkach ortopedycznych w USA.

W praktyce klinicznej zajmuje się przede wszystkim leczeniem zabiegowym zmian zwyrodnieniowych narządu ruchu, w tym chorób stawu biodrowego i kolanowego, a także leczeniem zmian pourazowych, zespołów bólowych kręgosłupa, dysfunkcjami stopy, wrodzonymi i nabytymi chorobami wieku dziecięcego oraz operacjami rewizyjnymi.

Dr Krawczyk jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu ortopedii i traumatologii w czasopismach krajowych i zagranicznych.Konsultuje w języku polskim i angielskim. Pasjonat narciarstwa, tenisa i turystyki rowerowej. 

Dr n. med. Wiktor Urbański
Dr n. med. Wiktor Urbański
Umów wizytę
Dr n. med. Wiktor Urbański

Specjalista traumatolog i ortopeda. We Wrocławiu jest członkiem zespołu Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Praktykował kilkukrotnie w renomowanych klinikach brytyjskich, w tym w 2013 r. odbywał trzymiesięczny staż w Spinal Unit (oddziale chirurgii kręgosłupa) szpitala Sheffield Teaching Hospital w Wielkiej Brytanii, a w 2014 i 2015 r. pracował w Great Ormond Street Hospital for Children w oddziale Spinal and Orthopaedic Department w Londynie, UK. Główne pole zainteresowań zawodowych dr Urbańskiego to chirurgia kręgosłupa i problematyka ortopedyczna u dzieci. Konsultuje dzieci i dorosłych. Wykonuje USG bioderek u dzieci w ramach porad preluksacyjnych (profilaktyka dysplazji stawu biodrowego). 

Dr n. med. Mirosław Kulej
Dr n. med. Mirosław Kulej
Umów wizytę
Dr n. med. Mirosław Kulej

Specjalista ortopeda. We Wrocławiu bazą szpitalną Dr Kuleja jest Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego, w której piastuje stanowisko adiunkta. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu z 1998 r. W 2008 r. obronił pracę doktorska poświęconą leczeniu złamań kości promieniowej. W latach od 2006 do 2010 pełnił funkcja sekretarza Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, a od 2014 r. zajmuje funkcję prezesa organizacji. Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań naukowych i doniesień zjazdowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Wykładowca i instruktor na kursach szkoleniowych z zakresu endoprotezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej stawu kolanowego i biodrowego.

Główne kierunki zainteresowań zawodowych to diagnostyka i leczenie zmian zwyrodnieniowych narządu ruchu, zwłaszcza stawu kolanowego i biodrowego, leczenie powikłań po endoprotezoplastykach pierwotnych, realloplastyka stawów biodrowych i kolanowych, uszkodzenia sportowe stawu kolanowego, leczenie pourazowych dysfunkcji narządu ruchu, diagnostyka i leczenie ortopedyczne zespołów bólowych o różnej lokalizacji. 

Dr n. med. Marcin Wojtaszek
Dr n. med. Marcin Wojtaszek
Umów wizytę
Dr n. med. Marcin Wojtaszek

Specjalista ortopeda i chirurg ręki. Zajmuje się leczeniem operacyjnym urazowych, sportowych, degeneracyjnych oraz wrodzonych schorzeń kończyny górne, w tym leczeniem endoskopowym. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe gromadził w Klinice Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w Oddziale Ortopedycznym SPZOZ w Krotoszynie oraz w Wojewódzkim Szpitalu w Kaliszu. Konsultuje w języku polskim i angielskim.