Usuwanie tłuszczaków

PRZECZYTAJ O TŁUSZCZAKACH


    CZYM SĄ TŁUSZCZAKI
Tłuszczaki są łagodnymi, acz uciążliwymi guzami wywodzącymi się z tkanki tłuszczowej. Mogą lokalizować się praktycznie wszędzie w organizmie. Najczęściej spotykane są w tkance podskórnej, a rozrastając się wywołują nieestetyczne zniekształcenie powłok ciała. Guzy o cechach tłuszczaka w tkance podskórnej zwykle są guzami łagodnymi. Te, które znajdują się głębiej, tzn. pod powięzią lub w mięśniach niosą ze sobą większe ryzyko złośliwości. Z tego powodu dokładna diagnostyka USG guzów powłok ciała jest kluczowa.  

    DIAGNOSTYKA TŁUSZCZAKÓW
W Klinice Golden Care wykonujemy pełną diagnotykę przedoperacyjną guzów skóry i tkanek powłok ciała (USG, rezonans magnetyczny), leczenie chirurgiczne, a także diagnostykę pooperacyjną, czyli badania histopatologiczne. Diagnostykę USG tłuszczaków wykonuje doświadczony w zakresie sonografii mięśniowo-szkieletowej Dr Tomasz Szczepański

    LECZENIE TŁUSZCZAKÓW
W Klinice Golden Care we Wrocławiu przeprowadzamy leczenie operacyjne tłuszczaków prostych, mnogich, skomplikowanych, podpowięziowych, a także zabiegi plastyki skóry w przypadku konieczności korekcji powłok po usunięciu tłuszczaka. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a w razie konieczności także w płytkim znieczuleniu ogólnym. Usuwaniem tłuszczaków zajmuje się wrocławski znany lekarz chirurg onkolog Pani Dr Kinga Chabik.

ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE


✅ Dokładna przedoperacyjna diagnostyka guza w badaniu USG.
✅ Ocena przedzabiegowa Pacjenta, w tym niezbędne badania laboratoryjne, oraz przygotowanie Pacjenta do operacji zawarte w cenie zabiegu. 
✅ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
✅ Doświadczona Kadra chirurgiczna. 
✅ Doświadczenie organizacyjne Kliniki w przeprowadzaniu operacji tłuszczaków mnogich, skomplikowanych oraz nietypowych, np. podpowięziowych.
✅ Doświadczona Kadra pielęgniarek chirurgicznych. 
✅ Od momentu powstania Opieki Medycznej Golden Care 0% powikłań
✅ Zabiegi operacyjne w Klinice Golden Care objęte są systemem zarządzania jakością.
✅ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
✅ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
✅ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
✅ Łatwy dojazd z kazdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8. 
✅ Dedykowany parking przy Klinice.

CENA WYCIĘCIA TŁUSZCZAKA


Cena zabiegu usunięcia tłuszczka lub innego guza w powłokach skórnych zależy od kilku czynników. Oprócz typowych składowych związanych z doświadczeniem operującego chirurga oraz wyposażenia i warunków sali operacyjnej na cenę zabiegu wpływają także badania diagnostyczne guzów podskórnych, ilość zmian zakwalifikowanych do usunięcia, zakres zabiegu chirurgicznego, położenie guza, poziom ryzyka zabiegu oraz pooperacyjne badania histopatologiczne. W Klinice Golden Care do leczenia tluszcaków podchodzimy kompleksowo i zachowaniem ponadstandardowego bezpieczeństwa. 


Dziękujemy uprzejmie za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, gdy potrzebujesz wykonać badanie USG zmiany podskórnej, zapisać się na konsultację z Chirurgiem lub omówić leczenie operacyjne tłuszczaka.