Usuwanie zmian skórnych

KOMPLEKSOWE USUWANIE ZNAMION


    DIAGNOSTYKA ZNAMION SKÓRNYCH 

Opieka Medyczna Golden Care we Wrocławiu służy Państwu rozbudowaną sekcją diagnostyki znamion skórnych. Na etapie przedzabiegowym udostępniamy specjalistyczne konsultacje lekarskie (dermatolog, onkolog, chirurg), dermatoskopię oraz wyjątkową usługę USG skóry wysokiej rozdzielczości. Na etapie pozabiegowym z kolei zapewniamy badanie histopatologiczne usuniętych pieprzyków oraz innych znamion skórnych.

    KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE

W Opiece Medycznej Golden Care we Wrocławiu służy Państwu zespół lekarzy: dermatolog, onkolog, chirurg. W przypadku wykrycia niepokojącej zmiany skórnej mogą Państwo liczyć na dalsze poradnictwo.

    RÓŻNORODNOŚĆ ZABIEGÓW 

W Klinice Golden Care we Wrocławiu stosujemy różne formy zabiegowe dostosowane do konkretnego problemu skórnego. Wykonujemy zabiegi dermatochirurgiczne, zabiegi wyłyżeczkowania, elektrokoagulację oraz zabiegi krioterapeutyczne, czyli wymrażanie. 

✅  CHIRURGICZNA RESEKCJA
to klasyczne usunięcie zmiany skórnej (np. pieprzyka) w znieczuleniu miejscowym i z założeniem szwów na ranę. Usunięty pieprzyk poddawany jest badaniu histopatologicznemu, którego wynik należy zawsze i bezwzględnie omówić z lekarzem.  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych w Golden Care wykonywane jest w obrębie nowoczesnego bloku zabiegowego.

✅  WYMRAŻANIE
czyli krioterapia przy pomocy aparatury medycznej zasilanej ciekłym azotem o temperaturze minus 196 st Celciusza. W większości przypadków do wymrażania nie jest wymagane znieczulenie. Wymrażanie stosuje się między innymi do leczenia kurzajek, brodawek, włókniaków, mięczaków zakaźnych. 

✅  WYŁYŻECZKOWANIE
czyli usunięcie drobnej zmiany skórnej, np. kurzajki, brodawki, mięczaka za pomocą specjalnego narzędzia zabiegowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, zwykle bez zakładania szwów na ranę. 

✅  ELEKTROKOAGULACJA
to leczenie polegające na wypaleniu drobnych brodawek, kurzajek, czy włókniaków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na ranę nie zakłada się szwów, nakłada się jednak sprayem lek przeciw zapalny, antybiotyk oraz opatrunek. 


Dziękujemy za przeczytanie artykulu. Napisz do nas, jeśli potrzebujesz zbadać lub usunąć znamię skórne, usunąć pieprzyk, brodawkę, włókniaka lub inną niepokojącą zmianę skórną.