• Badania laboratoryjne
 • Usuwanie znamion skórnych
 • Ubezpieczenia medyczne
 • Badania diagnostyczne
 • Densytometria R.E.M.S.
 • Lekarze
 • Leczenie żylaków
 • Usg we Wrocławiu

Lekarze

USG

    Specjalistyczna pracownia USG w CM Golden Care we Wrocławiu działa od 2011 r

Specjalistyczna pracownia diagnostyki ultrasonograficznej w Centrum Medycznym Golden Care powstała w 2011 r. z inicjatywy dr Tomasza Szczepańskiego. Od samego początku działalności miała łączyć nowoczesną technologię z wiedzą i doświadczeniem klinicznym współpracujących lekarzy oraz wspierać pozostałe poradnie specjalistyczne. Obecnie w pracowni USG wykonywanych jest każdego tygodnia kilkadziesiąt różnego rodzaju badań ultrasonograficznych, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Zakres wykonywanych badań sprawdzą Państwo tutaj >>>


    Doświadczenie i ciągłe szkolenia

Wychodzimy z założenia, że nowoczesna technologia sprzętu ultrasonograficznego jest tylko jednym z elementów badania USG. Pamiętamy, że badanie USG przeprowadza człowiek - lekarz, a badanym jest człowiek - pacjent. Z tego powodu szczególną uwagę zwracamy na doświadczenie kliniczne współpracujących lekarzy oraz na ciągłe szkolenie kadry. Każdego roku Centrum Medyczne Golden Care przeznacza znaczne fundusze na doskonalenie zawodowe personelu medycznego. 

 

    Czy wiedzą Państwo że ...

dr hab n. med. Tomasz Witkowski jest jednym z najbardziej doświadczonych wrocławskich echokardiografistów (USG serca), dr n. med. Norbert Zapotoczny posiada rozległe kompetencje w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej i leczenia schorzeń żylnych, dr n. med. Katarzyna Skórkowska-Telichowska przeprowadza biopsje tarczycy pod kontrolą USG, z kolei dr Tomasz Szczepański bada na zlecenie dziecięcych nerologów główki u niemowląt.

 

    Wsparcie Pacjenta 

Pragniemy zapewnić, że rozumiemy jak ważne jest doradzenie Pacjentowi co zrobić dalej, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w badaniu USG. Centrum Medyczne Golden Care we Wrocławiu służy szerokim wachlarzem komplementarnych konsultacji specjalistycznych i usług medycznych.

 • Dr Tomasz Szczepański

  Dr Tomasz Szczepański

  Zarejestruj się ON-LINE lub zadzwoń.

  Specjalista chorób wewnętrznych, internista. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu w 2000 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i zagranicą. Pracował w szpitalnych oddziałach kardiologicznych, w tym w Pododdziale Kardiodiagnostyki Kliniki Kardiochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu, Oddziale Kardiologicznym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, Oddziale Kardiologicznym Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy, a także w oddziałach chorób wewnętrznych (Legnica, Bogatynia) i pracowniach badań medycznych (ultrasonografia, diagnostyka kardiologiczna, endoskopia przewodu pokarmowego). W pracy szpitalnej zajmował się zaawansowanymi procedurami klinicznymi, takimi jak kontrole stymulatorów oraz wszczepialnych defibrylatorów serca, implantacje elektrod wewnątrzsercowych, próby pochyleniowe, intensywna terapia kardiologiczna, badania endoskopowe. Wyróżniony w 2005 r. za opiekę i wykłady dla Bogatyńskiego Koła Diabetyków. 

   

  Odbywał praktyki kliniczne i szkolenia w Niemczech (Szpital Berlin Neuköln, Klinikum Görlitz), w Austrii (Medizinische Universität Wien). Leczył w szpitalach w Wielkiej Brytanii w oddziałach pulmonologii (Sunderland), kardiologii (Stoke-On-Trent), oddziałach rehabilitacji medycznej (m. in. w London Queen Hospital, Heatherwood Hospital Ascot), a także zajmował się opieką nad chorymi po operacjach kardiochirurgicznych (Nuffield Hospital Leeds, Spire Cardiff Hospital), neurochirurgicznych, ortopedycznych, ginekologicznych, urologicznych i bariatrycznych (Spire Murrayfield Hospital)  w prywatnych oraz publicznych centrach chirurgicznych. 

   

  Od początku kariery zawodowej zajmuje się diagnostyką USG u dorosłych oraz u dzieci. Uczestnik licznych szkoleń oraz warsztatów z zakresu ultrasonografii - w Polsce w uznanej Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii, w Wielkopolskiej Szkole Diagnostyki Obrazowej, a także międzynarodowych szkoleń i sympozjów, w tym International Radiological Syposium Sports and Arthritis w 2014 r., światowego sympozjum angiologicznego Charing Cross w Londynie w 2015 r., Neonatal Ultrasound Course we Florencji w 2016 r., International MSK Ultrasound Course we Wiedniu w 2017 r. Certyfikowany lekarz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie badań naczyniowych. Prowadzi szkolenia z zakresu ultrasonografii klinicznej dla Studentów medycyny. Zwolennik zastosowań nowoczesnych rozwiązań technologicznych w ochronie zdrowia. Konsultuje w języku polskim i angielskim. Członek brytyjskiej izby lekarskiej British Medical Council. Piłkarz Golden Care Football Team. 

   

  Zasadniczy zakres obecnej działalności dr Szczepańskiego obejmuje:

      biopsje narządowe; 

     diagnostyka USG dzieci i dorosłych;  

      pełna diagnostyka USG chorób naczyniowych; 

      diagnostyka schorzeń kończyn dolnych, w tym układu ruchu; 

      profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych oraz onkologicznych; 

      kompleksową diagnostykę internistyczną
  (np. zespoł przewlekłego zmęczenia, bóle brzucha). 

  Płatność online
 • Dr hab. n. med. Tomasz Witkowski

  Dr hab. n. med. Tomasz Witkowski

  Zarejestruj się ON-LINE lub zadzwoń.

  Specjalista kardiolog i specjalista chorób wewnętrznych. Absolwent wydziału lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu z roku 1998. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, od roku 2001 był związany ze Szpitalem Wojskowym we Wrocławiu, obecnie jest członkiem zespołu Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W 2007 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a w 2014 r. tytuł doktora habilitowanego. W latach 2009 - 2011 pracował jako Research Fellow w Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Leiden w Holandii w zakresie badań echokardiograficznych. 

   

  Dr Witkowski szczyci się bogatą działalnością naukową i badawczą. W latach 2001 - 2005 był członkiem Komisji Technicznej wieloośrodkowego randomizowanego badania „Home or Hospital in Heart Failure” w ramach grantu Unii Europejskiej. Jest współautorem ponad 25 prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i anglojęzycznych oraz ponad 35 doniesień kardiologicznych prezentowanych podczas międzynarodowych konferencji. 

   

  Jest jednym z najbardziej doświadczonych echokardiografistów we Wrocławiu (kardiolog zajmujący się badaniami USG serca). Na codzień zajmuje się również diagnostyką niewydolności serca i wad zastawkowych, kwalifikacjami do badań koronarograficznych, implantacji stymulatorów, kardiowerterów-defibrylatorów oraz do zaawansowanej diagnostyki kardiologicznej. Konsultuje w języku polskim i angielskim. 

  Płatność online
 • Dr Arnold Karbowski

  Dr Arnold Karbowski

  Zarejestruj się ON-LINE lub zadzwoń.

  Specjalista urolog. We Wrocławiu bazą szpitalną Dr Arnolda Karbowskiego jest Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka we Wrocławiu. Ambulatoryjnie praktykuje w Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu. Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu w roku 2003. W latach 1999-2000 przebywał na stypendium na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. W 2002 r. odbywał praktyki w Klinice Ginekologii i Położnictwa oraz Klinice Chirurgii Ogólnej i Urazowej w Stutgarcie. 

   

  Swoją zawodową drogę w dziedzinie urologii rozpoczął w 2004 r. w Klinice Urologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2005-2007 pracował w Poliklinice Urologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Dreźnie, a w latach 2007-2013 r w Oddziale Urologii w Szpitalu Miejskim w Pirnie w Saksoni. W roku 2011 w Niemczech uzyskał tytuł specjalisty urologa. W latach 2013-2016 pełnił funkcję zastępcy ordynatora w Oddziale Urologii Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. Odbywał liczne kursy specjalistyczne, w tym w 2008 roku Kurs elekroresekcji endoskopowej w Vivantes Klinikum w Berlinie; w 2010 roku Kurs laparoskopii w Beichlingen w Niemczech. 

   

  Zajmuje się szerokim zakresem zabiegów urologicznych nerek, moczowódów, pęcherza moczowego i jąder. Wykonuje badania ultrasonograficzne układu moczowego. Konsultuje w języku polskim i niemieckim. 

  Płatność online
 • Dr n. med. Tomasz Pytrus

  Dr n. med. Tomasz Pytrus

  Zarejestruj się ON-LINE lub zadzwoń.

  Specjalista pediatra i gastrolog dziecięcy. We Wrocławiu bazą kliniczną Dr Pytrusa jest II Katedra i Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie pełni funkcję adiunkta. Studia medyczne ukończył we Wrocławiu w 1986 roku. W 1987 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. W latach 1987 - 1990 pracował w Państwowym Szpitalu Klinicznym Nr 4 we Wrocławiu, a od roku 1990 jest związany z Katedrą i Kliniką Pediatrii. Tytuł specjalisty chorób dzieci uzyskał w 1995 r., a specjalisty gastroenterologa dziecięcego w roku 2009. 

   

  Uczestnik licznych szkoleń specjalistycznych, w tym: Ultrasonografia pediatryczna 1988; Ultrasonografia 1989; Pediatric diabetology 1993; Pediatric gastroenterology 1997; Pediatric Gastroenterology w Salzburgu 2002. Autor i współautor ponad 100 specjalistycznych publikacji naukowych z zakresu pediatrii i gastroenterologii. 

   

  Nagrodzony 2000 i 2001 roku odpowiednio Nagrodą Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu i Nagrodą Ministra Zdrowia za osiągnięcia naukowe. W 2011 roku otrzymał Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego za współautorstwo pracy dotyczącej immunogenności po szczepieniu przeciw WZW A u dzieci z nieswoistymi zapaleniami jelit. 

   

  Prowadzi szkolenia studentów, pediatrów oraz lekarzy rodzinnych z zakresu pediatrii i gastrologii dziecięcej. Na co dzień leczy dzieci ze schorzeniami przewodu pokarmowego, w tym zapaleniami jelit, celiaklią, biegunkami, refluksem. Wykonuje badania USG jamy brzusznej u dzieci oraz badania endoskopowe układu pokarmowego. 

   

  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Konsultuje w języku polskim i angielskim. 

  Płatność online
 • Dr Kinga Szymańska

  Dr Kinga Szymańska

  Zarejestruj się ON-LINE lub zadzwoń.

  Specjalizantka radiologii. Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2010 r. Staż lekarski odbywała w Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu oraz w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Świętokrzystkiego Centrum Onkologii w Kielcach.  Szkolenie radiologiczne, w tym z badań ultrasonograficznych odbywała w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra. Obecnie bazą kliniczną dr Szymańskiej jest Zakład Radiologii Ogólnej i Pediatrycznej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu. Włada językiem angielskim. 

  Płatność online
 • Dr n. med. Wiktor Urbański

  Dr n. med. Wiktor Urbański

  Zarejestruj się ON-LINE lub zadzwoń.

  Specjalista traumatolog i ortopeda. We Wrocławiu jest członkiem zespołu Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Praktykował kilkukrotnie w renomowanych klinikach brytyjskich, w tym w 2013 r. odbywał trzymiesięczny staż w Spinal Unit (oddziale chirurgii kręgosłupa) szpitala Sheffield Teaching Hospital w Wielkiej Brytanii, a w 2014 i 2015 r. pracował w Great Ormond Street Hospital for Children w oddziale Spinal and Orthopaedic Department w Londynie, UK. Główne pole zainteresowań zawodowych dr Urbańskiego to chirurgia kręgosłupa i problematyka ortopedyczna u dzieci. Konsultuje dzieci i dorosłych. Wykonuje USG bioderek u dzieci w ramach porad preluksacyjnych (profilaktyka dysplazji stawu biodrowego). 

  Płatność online
powrót