Profilaktyka zawału serca

PAKIET PROFILAKTYKI ZAWAŁU SERCA


    CEL PAKIETU 

Pakiet zaprojektowany jest w celu wykrycia potencjalnych przyczyn i oszacowania ryzyka jednej z najważnieszych cywilizacyjnych chorób układu sercowo-naczyniowego, tj. zawału serca, a także w celu podjęcia działań w kierunku zmniejszenia ryzyka jego wystąpienia oraz w celu oceny funkcji serca.

    ZAWARTOŚĆ PAKIETU

BADANIA LABORATORYJNE: mofologia, glukoza, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, kreatynina, kwas moczowy, sód, potas, magnez, AST, ALT, TSH, fT4, INR, APTT. 
BADANIA OBRAZOWE: USG serca.
BADANIA CZYNNOŚCIOWE: EKG spoczynkowe, badanie EKG wysiłkowe.
KONSULTACJE: ze specjalistą chorób wewnętrznych lub kardiologiem, wstępna i podsumowująca. 

    LOGISTYKA I PRZYGOTOWANIE 

Badania pakietu realizowane są w komfortowej Klinice Golden Care we Wrocławiu. W celu zarezerwowania terminu pakietu prosimy o kontakt z recepcją. Na badania należy zgłosić się rano na czczo. Po pobraniu krwi przeprowadzone zostaną konsultacja lekarska, EKG, USG serca i badanie wysiłkowe. W jednym z kolejnych dni po uzyskaniu wyników badań odbędzie się podsumowująca konsultacja ze specjalistą chorób wewnętrznych lub kardiologii. Szczegółowa logistyka ustalana jest indywidualnie z Pacjentem.

    O ZAWALE SERCA  

Serce jest jest głównym silnikiem układu krwionośnego. Elementem serca, który jest odpowiedzialny za fizyczne pompowanie krwi jest mięsień serca. W przypadku jego uszkodzenia może dojść do istotnego upośledzenia funkcji pompującej i obniżenia przepływu krwi przez inne organy (tzw. niewydolność serca), a w najgorszym wypadku do całkowitego zatrzymania krążenia i w rezultacie zgonu.

Zawał jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia mięśnia serca. Wywoływany jest głównie przez miażdżycę w przebiegu zaburzeń lipidowych, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, palenia papierosów, a także przez ciężkie zaburzenia rytmu serca.

Ze względu na poważne i potencjalnie śmiertelne powikłania zawału serca niezmiernie ważna jest jego profilaktyka, w szczególności u osób z czynnikami ryzyka lub obciążonych rodzinnie. 


jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat pakietu profilaktyki zawału serca lub zapisać się na jego realizację.

ZAKUP PAKIETU


Zakupując badania i konsultacje w pakiecie uzyskują Państwo korzystną cenę oraz pomoc w ich organizacji. Cena pakietu Profilaktyki zawału serca wynosi 900 złPrzy zakupie Pakietu on-line otrzymują Państwo badanie gęstości kości, czyli densytometrię gratis >>> .