USG ślinianek

    WSKAZANIA DO USG ŚLINIANEK

Wskazaniem do wykonania badania USG ślinianek jest podejrzenie kamicy lub zapalenia ślinianki, obecność guzka, obrzęku lub bólu w okolicy ślinianki, zespół suchości ust, a także nadczynność przytarczyc.

    PRZYGOTOWANIE I PRZEBIEG USG ŚLINIANEK

Do USG ślinianek nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie. W Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu badanie USG ślinianek wykonujemy aparatem wyposażonym w sondę o wysokiej rozdzielczości, zawsze z zastosowaniem trybów dopplerowskich oraz trybów oceniających mikrokrążenie tkankowe.  

    ROZSZERZONE USG SZYI

Badanie USG ślinianek można jednoczasowo rozszerzyć o badanie USG szyi, węzłów chłonnych, krtani i tarczycy. W przypadku zainteresowania lub potrzeby wykonania całościowego badania USG szyi prosimy o poinformowanie nas o tym przy rejestracji. 

    WYKONUJĄCY USG ŚLINIANEK

Dr Tomasz Szczepański >>> 
Specjalista chorób wewnętrznych, lekarz z kilkunastoletnim stażem klinicznym i ultrasonograficznym w Polsce oraz zagranicą (Wielka Brytania, Niemcy). Wykonał ponad 10.000 badań USG u dzieci i dorosłych. Uczestnik specjalistycznych szkoleń i warsztatów z zakresu ultrasonografii, w tym w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii, w Wielkopolskiej Szkole Diagnostyki Obrazowej, Charing Cross Vascular Symposium w Londynie, INTERNATIONAL NEONATAL ULTRASOUND Course we Florencji.