USG ślinianek

PRZECZYTAJ O USG ŚLINIANEK


    WSKAZANIA DO USG ŚLINIANEK
Wskazaniem do wykonania badania USG ślinianek jest podejrzenie kamicy lub zapalenia ślinianki, obecność wyczuwalnego guzka, obrzęku lub bólu w okolicy ślinianki, zespół suchości ust, a także nadczynność przytarczyc.

    PRZYGOTOWANIE I PRZEBIEG USG ŚLINIANEK
Do USG ślinianek nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie. W Klinice Golden Care we Wrocławiu badanie USG ślinianek wykonujemy aparatem wyposażonym w sondę o wysokiej rozdzielczości, zawsze z zastosowaniem trybów dopplerowskich, elastografii oraz trybów oceniających mikrokrążenie tkankowe.  

    ROZSZERZONE USG SZYI
Badanie USG ślinianek można jednoczasowo rozszerzyć o badanie USG tkanek miękkich szyi, węzłów chłonnych, krtani i tarczycy. W przypadku zainteresowania lub potrzeby wykonania całościowego badania USG szyi prosimy o poinformowanie nas o tym przy rejestracji. 

WYKONUJĄCY USG ŚLINIANEK


Dr Tomasz Szczepański >
Specjalista chorób wewnętrznych, lekarz z ponad dwudziestoletnim stażem klinicznym i ultrasonograficznym w Polsce oraz zagranicą (Wielka Brytania, Niemcy). Wykonał ponad 25.000 badań USG u dzieci i dorosłych. Uczestnik specjalistycznych szkoleń i warsztatów z zakresu ultrasonografii, w tym w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii, w Wielkopolskiej Szkole Diagnostyki Obrazowej, Charing Cross Vascular Symposium w Londynie, International Neonatal Ultrasound Course we Florencji. Prowadzi dzialalność dydaktyczną  z zakresu USG dla personelu lekarskiego.


Jeśli potrzebujesz wykonać badanie USG ślinianek, USG szyi albo zarejestrować się na konsultację otolaryngologiczną prosimy zadzwoń lub napisz do nas. Służymy pomocą od 2011 r.