Zastrzyki

WIĘCEJ O ZASTRZYKACH 


Zastrzyk, nazywany inaczej iniekcją, polega na podaniu leku lub substancji medycznej do ciała przy pomocy igły i strzykawki. W zależności od miejsca podania leku wyróżnia się zastrzyki śródskórne, podskórne, domięśniowe,  dożylne, dostawowe oraz do jam ciała. Terapeutyczne injekcje można wykonywać także do innych struktur, takich jak elementy układu ruchu.

Najczęściej leki podaje się w zastrzykach domięśniowych. Leki przeciwzakrzepowe zwykle podawane są w tkankę podskórną brzucha. Z kolei w stanach zagrożenia życia wykonuje się w większości przypadków zastrzyki dożylne.

W celu umówienia się na iniekcję niezbędne jest skierowanie od lekarza. Gdy nie posiadają Państwo skierowania to w pierwszej kolejności zaproponujemy konsultację u odpowiedniego specjalisty, a następnie zorganizujemy podanie leku w komfortowej Klinice.

Ze względów bezpieczeństwa zastrzyki z penicyliny i pochodnych wykonywane są przy asyście lekarza w zabezpieczeniu antywstrząsowym. 


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Napisz do nas lub zadzwoń, jeśli zastanawiasz się, gdzie zrobić zastrzyk we Wrocławiu. Służymy pomocą!