• Badania laboratoryjne
  • Densytometria R.E.M.S.
  • Leczenie żylaków
  • Usuwanie znamion skórnych
  • Ubezpieczenia medyczne
  • Badania diagnostyczne
  • Lekarze
  • Usg we Wrocławiu

USG we Wrocławiu

Golden Care | USG tarczycy

Badanie tarczycy

USG tarczycy we Wrocławiu prywatnie lub w ramach opieki PZU, Allianz, Saltus, Compensa wykonają Państwo w specjalistycznej pracowni USG w CM Golden Care we Wrocławiu.

 

REFERENCYJNA PRACOWNIA USG ZAPRASZA *

 

    Zawartość strony

1. Wskazania do USG tarczycy 

2. Przygotowanie i przebieg USG tarczycy 

3. Badanie rozszerzone USG tarczycy i szyi 

4. Lekarze wykonujący USG tarczycy

5. Biopsja cienkoigłowa tarczycy  

6. Galeria obrazów USG tarczycy   

 

    Wskazania do badania USG tarczycy 

USG tarczycy jest podstawową metodą obrazowania tego narządu. Wykonywane jest przy stwierdzonym laboratoryjnie zaburzeniu funkcji tarczycy (niedoczynność, nadczynność), ocenie wola, podejrzeniu guzków tarczycy, przy pojawieniu się wytrzeszczu oczu, zaburzeniach rytmu serca, chudnięciu, otyłości, zaburzonym poziomie cholesterolu. Badanie USG tarczycy należy optymalnie wykonać przed konsultacją endokrynologiczną, łącznie z badaniami z krwi oceniającymi funkcję narządu (np. TSH, fT4, fT3), a w przypadku podejrzenia procesu autoimmunologicznego także z badaniem anty-TPO

 

    Przygotowanie i przebieg USG tarczycy 

Do USG tarczycy nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie. Prosimy jednakże o nałożenie odzieży nieutrudniającej dostępu do szyi oraz o zabranie ze sobą poprzednich wyników badań w celu możliwie optymalnej interpretacji bieżącego USG tarczycy.  

W pracowni USG Golden Care we Wrocławiu tarczycę badamy u dzieci i dorosłych aparatem USG wyposażonym w sondę o wysokiej rozdzielczości, zawsze z zastosowaniem trybów dopplerowskich, a w razie potrzeby w trybie elastografii. 

 

    Badanie rozszerzone USG tarczycy i szyi

Badanie USG tarczycy można jednoczasowo rozszerzyć o badanie USG szyi, węzłów chłonnych i ślinianek. W przypadku zainteresowania lub potrzeby wykonania całościowego badania USG szyi prosimy o poinformowanie nas o tym przy rejestracji. Badanie USG wykona dr Szczepański.  


    Lekarze wykonujący USG tarczycy

Dr Tomasz Szczepański >>>

specjalista chorób wewnętrznych, ultrasonografista z wieloletnim stażem klinicznym oraz szkoleniowym w Polsce i zagranicą (Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Włochy). Tarczycę, szyję i węzły chłonne bada u dzieci i dorosłych. 

 

    Biopsja cienkoigłowa tarczycy >>>

 

    Galeria USG tarczycy >>> 

W niniejszej galerii zapoznają się Państwo z przykładowymi prawidłowymi i chorobowymi obrazami badań USG tarczycy i szyi. Zbiór zdjęć pochodzi z bogatej bazy klinicznej pracowni USG Centrum Medycznego Golden Care we Wrocławiu. 

Płatność online

Zawartość serwisu www.goldencare.pl jest chroniona prawem autorskim.