• Leczenie żylaków
  • Badania laboratoryjne
  • Densytometria R.E.M.S.
  • Ubezpieczenia medyczne
  • Lekarze
  • Usuwanie znamion skórnych
  • Badania diagnostyczne
  • Usg we Wrocławiu

USG we Wrocławiu

Golden Care | USG węzłów chłonnych

USG węzłów chłonnych Wrocław

USG węzłów chłonnych we Wrocławiu prywatnie lub w ramach opieki PZU, Allianz, Saltus, Compensa wykonają Państwo w pracowni USG Golden Care we Wrocławiu. Badanie wykonujemy u dzieci i dorosłych.

 

DOŚWIADCZENIE W OCENIE USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH

 

    Zawartość strony

1/ Wskazania do USG węzłów chłonnych

2/ Przygotowanie i przebieg badania USG węzłów chłonnych

3/ Badanie rozszerzone USG szyi

4/ Lekarze wykonujący USG węzłów chłonnych

5/ Galeria USG węzłów chłonnych 

6/ Lekarze hematolodzy konsultujący powiększone węzły chłonne. 


    Wskazania do badania USG węzłów chłonnych 

Wskazaniem do wykonania badania USG węzłów chłonnych najczęściej bywa pojawienie się widocznego, macalnego lub bolesnego guzka na szyi, pod pachą lub w pachwinie. Węzły chłonne ocenia się także w chorobach zakaźnych, chorobach układu krwiotwórczego, chłoniakach, nowotworach. W przypadku chorób układu krwiotwórczego oraz mononukleozy zakaźnej, oprócz węzłów, niezbędne jest również badanie USG wątroby i śledziony. W części przypadków, gdy podejrzewa się możliwość choroby nowotworowej lub w celu jej wykluczenia, lekarz może zalecić rozszerzenie diagnostyki obrazowej na inne obszary ciała. 


    Przygotowanie i przebieg USG węzłów chłonnych

Do badania USG węzłów chłonnych w jamie brzusznej należy się przygotować tak jak do badania USG brzucha, szczegóły tutaj. W przypadku badania węzłów chłonnych szyjnych, pachowych, obojczykowych, pachwinowych nie jest potrzebne specjalne przygotowanie. Prosimy jednakże o nienakładanie odzieży, która utrudnia dostęp do badanych miejsc, np. obcisłych bokserek. 

 

W Centrum Medycznym Golden Care we Wrocławiu w zależności od badanego obszaru ciała oraz od wieku pacjenta do badania węzłów chłonnych używamy każdorazowo różnych, specjalnie przystosowanych głowic ultrasonograficznych, a także specjalistycznych trybów obrazowania mikrounaczynienia węzłów, które są pomocne w różnicowaniu tzw. węzłów odczynowych od nowotworowych.  

 

W celu optymalnej interpretacji wyniku badania USG węzłów chłonnych powinien być on zawsze oceniony łącznie z objawami klinicznymi pacjenta i wynikami badań laboratoryjnych. Z tego powodu po zakończonym badaniu USG wskazana jest konsultacja z lekarzem internistą, pediatrą lub hematologiem.

 

    Badanie rozszerzone USG szyi

Badanie USG węzłów chłonnych w górnej partii ciała można jednoczasowo rozszerzyć o badanie USG szyi, tarczycy i ślinianek. W przypadku zainteresowania lub potrzeby wykonania całościowego badania USG szyi prosimy o poinformowanie nas o tym przy rejestracji. 

 

    Lekarze wykonujący USG węzłów chłonnych 

Dr Tomasz Szczepański >>> 

specjalista chorób wewnętrznych, lekarz z wieloletnim stażem klinicznym i ultrasonograficznym w Polsce oraz zagranicą (Wielka Brytania, Niemcy, Włochy). Wykonuje szeroką gamę badań USG u dzieci i dorosłych. Uczestnik specjalistycznych szkoleń i warsztatów z zakresu ultrasonografii, w tym pediatrycznej w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii, w Wielkopolskiej Szkole Diagnostyki Obrazowej, International Neonatal Ultrasound Course we Florencji.

 

    Galeria obrazów USG węzłów chłonnych >>> 

W niniejszej galerii USG mogą się Państwo zapoznać z przykładowymi obrazami zdrowych i chorych węzłów chłonnych. Obrazy pochodzą z Pracowni ultrasonograficznej Centrum Medycznego Golden Care we Wrocławiu.

 

    Lekarze konsultujący powiększone węzły chłonne 

Dzieci: Dr n. med. Wojciech Pietras >>> 

Dorośli: Dr n. med. Justyna Rybka >>> 

Płatność online

Zawartość serwisu www.goldencare.pl jest chroniona prawem autorskim.