Cieśń nadgarstka

    CZYM JEST ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA ?

Zespół cieśni nadgarstka jest zespołem objawów związanych z uciskiem nerwu pośrodkowego, który w swoim przebiegu przechodzi przez wąską przestrzeń jaką jest kanał nadgarstka. W różnorodnych warunkach chorobowych ciśnienie w kanale nadgarstka może istotnie wzrosnąć doprowadzając do kompresji nerwu pośrodkowego. Przyczyny obejmują m.in. nawet niewielkie acz powtarzalne przeciążenia (np. u osób pracujących przez wiele lat przy komputerze, u stomatologów), urazy w przeszłości, cukrzycę, niedoczynnosć tarczycy, amyloidozę, gangliony.

Klasyczne objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują drętwienie oraz ból kciuka, palca wskazującego i środkowego od strony dłoniowej ręki. Dolegliwości nasilone są bardziej w nocy i mogą prowadzić nawet do wybudzania ze snu. W zaawansowanych stadiach dochodzi do zaniku mięśni kłębu kciuka i osłabienia chwytu dłoni. 

Diagnoza zespołu cieśni nadgarstka oparta jest o wywiad, badanie fizykalne (dodatni objaw Durkana, Tinela, Phalena), a także o badania dodatkowe, w tym EMG i USG nadgarstka

    LECZENIE ZESPOŁU CIEŚNI NADGARSTKA

W początkowych fazach schorzenia leczenie może być zachowawcze i obejmuje zastosowanie leków przeciwzapalnych, ćwiczenia, odpowiednie ortezy. Leczenie zabiegowe przeznaczone jest dla Pacjentów, u których leczenie zachowawcze nie jest skuteczne, a może być przeprowadzone metodą otwartą lub endoskopową. Obie metody dają porównywalne rezultaty. Operacje przeprowadza się zwykle w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Przed leczeniem operacyjnym wykonuje się badanie USG, aby dokładnie określić przyczyny schorzenia oraz warunki operacyjne. Czasami wykonuje się również test injekcji sterydu. Otóż, gdy dolegliwosci przejściowo poprawią się po zastrzyku to leczenie operacyjne przyniesie dobre rezultaty z dużym prawdopodobieństwem. 

    KADRA CHIRURGICZNA

Zabieg wykonują doświadczeni Specjaliści ortopedii sportowej w zakresie chirurgii ręki: Dr M. Wojtaszek i Dr M. Redman przy asyście doświadczonych Pielęgniarek zabiegowych. 

    ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE

1/ Zabieg wykonywany przez doświadczonych Specjalistów ortopedii kończyny górnej. 
2/ Procedury operacyjne w Klinice Golden Care objęte są wewnętrznym systemem zarządzania jakością. 
3/ Nowoczesna sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
4/ Podczas pobytu w Klinice Pacjent ma przydzielone miejsce w komfortowej sali pobytowej. Podczas wypoczynku może korzystać z darmowego Wi-Fi i przekąsek po zabiegu. 
5/ Łatwy dojazd z każdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8.
6/ Dedykowany dla Pacjentów parking przy Klinice.


lub zadzwoń, jeśli potrzebujesz umówić się na konsultację z Chirurgiem ręki i omówić problem bolącej ręki / cieśni nadgarstka. Organizacja konsultacji przebiegnie sprawniej, jeśli prześlesz nam swoje imię i nazwisko, adres mail, numer telefonu. Oddzwonimy !