Dermatoskopia

PRZECZYTAJ O DERMATOSKOPII


    CZYM JEST DERMATOSKOPIA 
Dermatoskopia to badanie znamion skórnych, w tym pieprzyków, przy pomocy specjalnej lupy. Badanie umożliwia lekarzowi dokładną, bo w powiększeniu, ocenę wszelkich zmian skórnych. Dermatoskopia w połączeniu z doświadczeniem klinicznym lekarza jest skutecznym narzędziem wczesnego wykrywania złośliwych nowotworów skóry. Badanie wykorzystuje się także w diagnostyce trichologicznej, czyli badaniu włosów. W Klinice Golden Care we Wrocławiu dermatoskopia może być uzupełniona w razie potrzeby o nowatorskie badanie USG skóry.

    O ZNAMIONACH SKÓRNYCH I CZERNIAKU 
Praktycznie każda osoba jest posiadaczem znamienia skórnego. Potocznie nazywamy je pieprzykami, jednakże z punktu widzenia klinicznego i histopatologicznego obejmują różnego rodzaju patologie skóry. Ważne jest, aby dokładnie je ocenić za pomocą badania dermatoskopem, gdyż część znamion pomimo pozornie łagodnego wygladu, może być lub może transformować się w czerniaka. 

    CZYM JEST CZERNIAK
Jest to jeden z najbardziej złośliwych nowotworów. W stadium przerzutowym jest praktycznie niewyleczalny. Pozytywnym aspektem jest jednak fakt, iż stosunkowo łatwo go wykryć oraz, że w początkowym stadium jest wyleczalny prawie w 100%. Cechy czerniaka to m.in. nieregularny brzeg znamienia, swędzenie, zmiana w wyglądzie. Należy być jednak świadomym, iż nawet łagodnie z pozoru wyglądające zmiany skórne mogą być czerniakami. Z tego powodu tak ważna jest ich dokładna ocena oraz usuwanie każdej podejrzanej zmiany.

    CHIRURGICZNE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH
Zmiany skórne zakwalifikowane przez dermatologa do usunięcia chirurgicznego są operowane w nowoczesnej Klinice Golden Care we Wrocławiu przy Bulwarze Dedala 9, a usunięte zmiany poddawane badaniu histopatologicznemu. Więcej >


Kompleksową diagnostykę w Opiece Medycznej Golden Care realizowali Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska, Robert Gonera, Mariusz Węgłowski, Damian Janikowski, a także Rodziny uznanych wrocławskich lekarzy, z czego jesteśmy szczególnie dumni.


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Napisz do nas jeśli potrzebujesz wykonać dermatoskopię, ocenić zmiany skórne lub gdy rozważasz ich usunięcie. Służymy pomocą!