Dermatoskopia

    CZYM JEST DERMATOSKOPIA 

Dermatoskopia to ocena znamion skórnych przy pomocy specjalnej lupy. Badanie umożliwia lekarzowi dokładną, bo w powiększeniu, ocenę zmian skórnych. Dermatoskopia w połączeniu z doświadczeniem klinicznym lekarza jest skutecznym narzędziem wczesnego wykrywania złośliwych nowotworów skóry. Badanie wykorzystuje się także w diagnostyce trichologicznej, czyli badaniu włosów. 

    O ZNAMIONACH SKÓRNYCH I CZERNIAKU 

Praktycznie każda osoba jest posiadaczem znamienia skórnego. Potocznie nazywamy je pieprzykami, jednakże z punktu widzenia klinicznego i histopatologicznego mogą one obejmować różnego rodzaju zmiany. Ważne, aby spawdzać je regularnie za pomocą dermatoskopii, gdyż część znamion pomimo pozornie łagodnego wygladu, może być lub może zmienić się w czerniaka. 

    CZYM JEST CZERNIAK

Jest to jeden z najbardziej złośliwych nowotworów. W stadium przerzutowym jest praktycznie niewyleczalny. Pozytywnym aspektem jest jednak fakt, iż stosunkowo łatwo go wykryć oraz, że w początkowym stadium jest wyleczalny prawie w 100%. Objawy czerniaka to m.in. nieregularny brzeg znamienia, swędzenie, zmiana w wyglądzie. Należy być jednak świadomym, iż nawet łagodnie z pozoru wyglądające zmiany skórne mogą być czerniakami. Z tego powodu tak ważna jest ich regularna ocena oraz usuwanie każdej podejrzanej zmiany.

    CHIRURGICZNE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH >>> 

Zmiany skórne zakwalifikowane przez dermatologa do usunięcia chirurgicznego są operowane w znieczuleniu miejscowym w KLINICE GOLDEN CARE we Wrocławiu przy BULWARZE DEDALA 9a, a usunięte zmiany poddawane są badaniu histopatologicznemu.