Profilaktyka przeciwudarowa

PAKIET PROFILAKTYKI UDARU MÓZGOWEGO


    CEL PAKIETU
Pakiet jest zaprojektowany w celu wykrycia potencjalnych przyczyn udaru mózgu, a także w celu podjęcia działań w kierunku zmniejszenia ryzyka jego wystąpienia. 

    ZAWARTOŚĆ PAKIETU

✅ BADANIA LABORATORYJNE: mofologia, glukoza, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, kreatynina, kwas moczowy, sód, potas, magnez, AST, ALT, TSH, fT4, INR, APTT.
✅ BADANIA OBRAZOWE: USG dopplerowskie przepływów dogłowowych, USG serca.
✅ BADANIA CZYNNOŚCIOWE: EKG, badanie holterowskie EKG 24h.
✅ KONSULTACJE: ze specjalistą chorób wewnętrznych wstępna i podsumowująca.

    LOGISTYKA I PRZYGOTOWANIE
Badania pakietu realizowane są w komfortowej Klinice Golden Care we Wrocławiu. W celu zarezerwowania terminu prosimy o kontakt z recepcją. Na badania należy zgłosić się rano na czczo. Po pobraniu krwi przeprowadzone zostaną konsultacja lekarska, EKG, seria badań ultrasonograficznych oraz założony zostanie aparat holterowski. W jednym z kolejnych dni, a po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych i badania holterowskiego, odbędzie się podsumowująca konsultacja ze specjalistą chorób wewnętrznych. Szczegółowa logistyka ustalana jest indywidualnie z Pacjentem. 

    O UDARZE MÓZGOWYM
Udar mózgu to nagła choroba naczyń krwionośnych mózgu będąca jedną z wiodących przyczyną inwalidztwa i śmiertelności w wieku średnim i podeszłym. Pierwotnie dotyczy głównie tętnic, w bardzo rzadkich przypadkach także żył mózgu. Udar tętniczy dzieli się na udar krwotoczny i udar niedokrwienny.

Udar krwotoczny polega na pęknięciu tętnicy w mózgu i wynaczynieniu się krwi do tkanki mózgowej. Udar niedokrwienny, zwany także zawałem mózgu, wynika z zatkania się tętnicy oraz wtórnym niedokrwieniu określonego obszaru mózgu. 

Objawy obydwu rodzajów udarów mogą być podobne i obejmują szeroki zakres cech. Lekkie udary objawić się mogą tymczasowym zaburzeniem mowy, niewielkim opadnięciem kącika ust. Cięższe udary mogą wywołać tymczasowe lub trwałe osłabienie albo porażenie kończyn po jednej ze stron ciała, trwałe zaburzenia mowy. Najcięższe udary są przyczyną zgonów. 

Ważne jest, aby pamiętać, iż udary występują nagle i bez ostrzeżenia oraz że są przyczyną inwalidztwa i nagłej zmiany jakości życia dla Pacjenta i jego Rodziny. Dlatego warto im zapobiegać.

Czym wywoływane są udary? Choroby wywołujące najczęstszy typ udaru - udar niedokrwienny, obejmują m.in. cukrzycę, miażdżycę tętnic, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca (głównie migotanie lub trzepotanie przedsionków serca), otyłość, stres. Inne przyczyny to choroby serca nazywane kardiomiopatiami, tętniak pozawałowy ściany serca, choroby zastawek serca, zapalenie wsierdzia, niektóre zaburzenia elektrolitowe.

Choroby wywołujące udar krwotoczny to głównie nadciśnienie i miażdżyca tętnic.

Udar żylny, polegający na powstaniu zakrzepu w żyle odprowadzającej krew z mózgu, wywołany może być rzadkimi zaburzeniami krwi ze zwiększoną tendencją do powstawania zakrzepów. Ta grupa chorób to trombofilie. Zakrzepica w żyle mózgowej może powstać także w wyniku odwodnienia i przegrzania organizmu.


Przeglądy zdrowia i kompleksową diagnostykę w Opiece Medycznej Golden Care realizowali Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska, Robert Gonera, Mariusz Węgłowski, Damian Janikowski, a także Rodziny wielu wrocławskich lekarzy. W Golden Care mogą Państwo liczyć na lekarzy ekspertów w różnorodnych dziedzinach medycyny oraz na nowoczesne rozwiązania technologiczne.


jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat Pakietu profilaktyki udaru mózgowego lub zapisać się na jego realizację. 

ZAKUP PAKIETU


Zakupując badania i konsultacje w pakiecie uzyskują Państwo korzystną cenę oraz pomoc w ich organizacji. Cena pakietu Profilaktyki udaru mózgu wynosi 1000 złPrzy zakupie Pakietu on-line otrzymują Państwo badanie gęstości kości, czyli densytometrię gratis >.