Wszywka alkoholowa

CZYM JEST WSZYWKA ALKOHOLOWA

Wszywka alkoholowa zawiera lek disulfiram. Jego inna zwyczajowa nazwa to Esperal, która pochodzi od jednego z dostępnych w przeszłości preparatów. Działanie farmakologiczne disulfiramu polega na blokowaniu enzymu dehydrogenazy aldehydowej, przez co zahamowany zostaje metabolizm etanolu, co  skutkuje nagromadzeniem się aldehydu octowego po spożyciu alkoholu i pojawieniem się wyjątkowo nieprzyjemnych objawów w postaci m.in. zaczerwienienia skóry, bólu głowy, duszności, palpitacji, wzmożonej potliwości, lęku. 

Disulfiram jest rodzajem odstraszacza wywołującego awersję do alkoholu, a implantacja Esperalu wspomaga terapię psychologiczną. Sama obecność wszywki nie wywołuje skutków ubocznych, ani nie ogranicza codzienngo funkcjonowania. Esperal działa do 12 miesięcy. 

DLACZEGO WARTO


Nadużywanie alkoholu oraz choroba alkoholowa są przyczyną poważnych następstw socjalnych, psychologicznych i zdrowotnych, o których więcej przeczytać można w artykule o odziaływaniu alkoholu. Wszywka z Esperalu z dobrym efektem wspomaga inne metody leczenia uzależnienia, w tym psychoterapię.

PRZYGOTOWANIE DO WSZYWKI


Przed zabiegiem implantacji Disulfiramu Pacjent musi zostać oceniony przez lekarza podczas wstępnej konsultacji, po której pobrana zostaje krew i mocz do badań laboratoryjnych. Badania wykonywane są ze względów bezpieczeństwa w celu oceny funkcji wątroby, nerek i tarczycy, stanu metabolicznego, w tym poziomu istotnych witamin, ewentualnych stanów zapalnych, w tym trzustki, oceny stanu nawodnienia oraz statusu elektrolitowego. Po uzyskaniu wyników lekarz może zalecić podanie kroplówki nawadniającej, uzupełniającej elektrolity i witaminy lub po prostu wstępne odtrucie alkoholowe. Przed implantacją wszywki z Esperalu pacjent musi pozostawać co najmniej 24 h bez spożycia alkoholu.

JAK UMÓWIĆ WIZYTĘ I ZABIEG WSZYWKI


W celu umówienia zabiegu wszywki alkoholowej należy najpierw zarezerwować konsultację, podczas której lekarz oceni stan zdrowia organizmu, zaleci wykonanie odpowiednich medycznych badań przedzabiegowych, określi wskazania oraz czynniki ryzyka zabiegu. Wstępną konsultację umówić można poprzez infolinię telefoniczną lub formularz kontaktowy. Po wizycie kwalifikującej ustalony zostanie z Pacjentem termin przyjęcia do Kliniki.

Rano w dniu ustalonego przyjęcia możliwe będzie zaistnienie potrzeby pobrania krwi na podstawowe badania laboratoryjne; założona zostanie również kaniula dożylna oraz podana kroplówka z elektrolitami i tiaminą.

Do dyspozycji Pacjenta udostępniona zostanie indywidualna, komfortowa sala wypoczynkowa z TV i dostępem do Internetu oraz opiekująca się pielęgniarka.

JAK WYGLĄDA WSZYCIE ESPERALU


Wszycie Esperalu odbywa się po opisanej wcześniej wizycie kwalifikującej i przygotowaniu medycznym. W Klinice Golden Care we Wrocławiu procedura implantacji wszywki alkoholowej przeprowadzana jest przez chirurga w warunkach sali zabiegowej o podwyższonym poziomie sterylności. Sam zabieg jest prosty, stosunkowo mało inwazyjny, a polega na podpowięziowej implantacji preparatu w górno-boczną okolicę pośladka w znieczuleniu miejscowym. Przed i po zabiegu Pacjent przebywa w komfortowej sali wypoczynkowej pod nadzorem pielęgniarki.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU


Po zabiegu nie należy spożywac alkoholu pod jakąkolwiek postacią, a także unikać pokarmów i kosmetyków zawierających alkohol jak np. słodycze i potrawy z alkoholem, płyny stomatologiczne, kosmetyki, perfumy i wody toaletowe na bazie alkoholu.

ZALETY ZABIEGU W GOLDEN CARE


✅ Doświadczenie Kliniki w przeglądach stanu zdrowia, ocenie wątroby, przygotowaniu Pacjentów z chorobami przewlekłymi do zabiegów chirurgicznych.
✅ Doświadczona Kadra lekarzy oraz pielęgniarek zaangażowanych w proces przygotowania i przeprowadzenia wszywki alkoholowej.
✅ Ocena przedzabiegowa, w tym badania laboratoryjne, oraz przygotowanie w cenie całościowej.
✅ Zabiegi w Klinice Golden Care objęte są systemem zarządzania jakością.
✅ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
✅ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
✅ Od momentu uruchomiania Kliniki 0% powikłań chirurgicznych.
✅ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
✅ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
✅ Łatwy dojazd z każdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8.
✅ Dedykowany parking przy Klinice.

CENA WSZYCIA ESPERALU

W Klinice Golden Care jako priorytetowe określone są troska o zdrowie, komfort oraz intymność Pacjenta, przygotowanie medyczne i konieczność zachowania maksymalnych procedur bezpieczeństwa.


Dziękujemy uprzejmie za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, gdy potrzebujesz oceny organizmu w związku z używaniem alkoholu lub gdy potrzebujesz wszywki alkoholowej z Espralu.