Stulejka

    CZYM JEST STULEJKA 

to schorzenie, w którym nie możliwe jest odprowadzenie napletka ponad żołądź prącia. Stulejka może być wrodzona, wywołana naturalnym zlepieniem się napletka i żołędzia, a która w większości wypadków ustępuje samoistnie w ciągu kilku lat życia dziecka.

Z kolei stulejka patologiczna, będąca przetrwałą stulejką z wieku dziecięcego albo nabytą w wyniku zwłóknień po przebytych miejscowych urazach lub stanach zapalnych może stanowić istotny dyskomfort oraz znaczący problem medyczny dla Pacjenta. 

Powikłania stulejki obejmują utrudnienie w utrzymywaniu higieny, nawracające stany zapalne, bolesność, utrudnienie oddawania moczu, bolesne stosunki płciowe, powstanie załupka będącego stanem zagrożenia. 

    LECZENIE STULEJKI

Leczenie stulejki jest różne u dzieci i u dorosłych mężczyzn. Z tego względu  bardzo ważnym jest zbadanie pacjenta przez urologa i odpowiednia kwalifikacja. Leczenie może być zachowawcze, które polega na stopniowym ręcznym odprowadzaniu napletka. Ręczne odprowadzanie napletka ma niską skutecznosć i obarczone jest ryzykiem powstania załupka.

Leczenie zabiegowe może polgać na obrzezaniu lub wykonaniu plastyki napletka. Obrzezanie zapewnia całkowite wyleczenie stulejki. Oba zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. 

    KADRA UROLOGICZNA 

Pacjentów dorosłych zapraszamy na konsultację i kwalifikację przedzabiegową do Specjalisty Urologa Pana Dr Arnolda Karbowskiego. Pacjentów dziecięcych skonsultuje Chirurg dziecięcy Pan Dr Marcin Rasiewicz.

    ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE 

1/ Doświadczona Kadra lekarzy.
2/ Doświadczona Kadra pielęgniarek urologicznych. 
3/ Zabiegi w Klinice Golden Care objęte systemem zarządzania jakością.
4/ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
5/ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
6/ Ocena przedzabiegowa (badania laboratoryjne i EKG) w cenie zabiegu.
7/ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
8/ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
9/ Łatwy dojazd z kazdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8. 
8/ Dedykowany parking przy Klinice. 


gdy potrzebujesz umówić się na konsultację z Urologiem i omówić leczenie stulejki. Służymy pomocą!