Stulejka

PRZECZYTAJ O STULEJCE


    CZYM JEST STULEJKA 
Jest to schorzenie, w którym nie możliwe jest odprowadzenie napletka pod żołądź prącia. Stulejka może być wrodzona, wywołana naturalnym zlepieniem się napletka i żołędzia, a która w większości wypadków ustępuje samoistnie w ciągu kilku lat życia dziecka. Z kolei stulejka patologiczna, będąca przetrwałą stulejką z wieku dziecięcego albo nabytą w wyniku zwłóknień po przebytych miejscowych urazach lub stanach zapalnych może stanowić istotny dyskomfort oraz znaczący problem medyczny dla Pacjenta. 

Powikłania stulejki obejmują utrudnienie w utrzymywaniu higieny, nawracające stany zapalne, bolesność, utrudnienie oddawania moczu, bolesne stosunki płciowe, powstanie załupka będącego bezpośrednim stanem zagrożenia zdrowia. 

    LECZENIE STULEJKI
Leczenie stulejki jest różne u dzieci i u dorosłych mężczyzn. Z tego względu  bardzo ważna jest ocena pacjenta przez urologa i odpowiednia kwalifikacja. Leczenie może być zachowawcze. Polega ono na stopniowym ręcznym odprowadzaniu napletka. Ręczne odprowadzanie napletka ma jednak niską skutecznosć i obarczone jest ryzykiem powstania załupka. Leczenie zabiegowe może polgać na obrzezaniu lub wykonaniu plastyki napletka. Obrzezanie zapewnia całkowite wyleczenie stulejki. Oba zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. 

    KADRA UROLOGICZNA 
Pacjentów dorosłych zapraszamy na konsultację i kwalifikację przedzabiegową do Specjalisty Urologa Pana Dr Lesława Świebockiego. Pacjentów dziecięcych skonsultuje Chirurg dziecięcy Pan Dr Marcin Rasiewicz.

ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE


✅ Doświadczona Kadra lekarzy.
✅ Doświadczona Kadra pielęgniarek zabiegowych. 
✅ Zabiegi w Klinice Golden Care objęte systemem zarządzania jakością.
✅ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
✅ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
✅ Od momentu uruchomienia Kliniki 0% powikłań
✅ Przygotowanie Pacjenta i ocena przedzabiegowa (badania laboratoryjne i EKG) w cenie zabiegu.
✅ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
✅ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
✅ Łatwy dojazd z kazdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8. 
✅ Dedykowany parking przy Klinice. 


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, gdy potrzebujesz umówić się na konsultację z Urologiem, by omówić leczenie stulejki. Służymy pomocą!