Chirurgia dziecięca

Dr Sylwester Gerus

Dr Sylwester Gerus
Umów wizytę

Dr Sylwester Gerus

Specjalista chirurg dziecięcy. We Wrocławiu bazą kliniczną Dr Gerusa jest KLINIKA CHIRURGII I UROLOGII DZIECIĘCEJ Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie oprócz pracy stricte zabiegowej prowadzi zajęcia ze studentami wydziału lekarskiego. Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu z 2008 roku; studia medyczne ukończył z wyróżnieniem. Tytuł Specjalisty chirurgii dziecięcej uzyskał w 2014 r. z wynikiem bardzo dobrym. 

Uczestnik międzynarodowych i krajowych szkoleń z zakresu chirurgii małoinwazyjnej, w tym w Bradze, Bratysławie, Leeds, Londynie, Nowym Tomyślu. Prelegent w sympozjum na temat leczenia chirurgicznego przepukliny pachwinowej metodą laparoskopową w Stambule, podczas którego operował dzieci metodą PIRS opracowaną w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu. Zasadnicze zainteresowania Dr Gerusa zawodowe obejmują chirurgię noworodkową oraz chirurgi małoinwazyjną. 

Jest członkiem European Society of Paediatric Endoscopic Surgeons oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Konsultuje w języku polskim i angielskim.

Dr Marcin Rasiewicz

Dr Marcin Rasiewicz
Umów wizytę

Dr Marcin Rasiewicz

Specjalista chirurgii dziecięcej. We Wrocławiu bazą kliniczną Dr Rasiewicza jest Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie pracuje od 2010 r. Jest absolwentem Wydziału lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu z roku 2009; studia ukończył z wyróżnieniem. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych oraz European Society of Paediatric Endoscopic Surgeons.

Uczestnik specjaistycznych szkoleń chirurgicznych w kraju i za granicą, w tym "Kurs torakoskopii u dzieci, Aesculap Akademia" w Nowym Tomyślu; "IPEG endorsed Central and Eastern European Meeting on Neonatal and Pediatric Minimal Invasive surgery" w Dept. of Paediatric and Adolescent Surgery Medical University of Graz, Austria; "I International Workshop on Chest Wall Deformities" w Hospital Universitari Vall d'Hebron in Barcelona. Na co dzień zajmuje się leczeniem chorób chirurgicznych dzieci od urodzenia do 18 roku życia. Szczególne zainteresowania zawodowe to chirurgia małoinwazyjna, chirurgia klatki piersiowej i chirurgia urazowa.