Wodniak jądra

    CZYM JEST WODNIAK JĄDRA

Wodniak jądra jądra to schorzenie, które wywołane jest nagromadzeniem się płynu w osłonce jądra. U dorosłych mężczyzn przyczyny obejmują przebyte zapalenie lub uraz w obrębie moszny. Stany te powodują zwiększone wydzielanie płynu do jamy osłonki lub upośledzają jego wchłanianie. U dzieci z kolei przyczyny wodniaków obejmują także zaburzenia rozwojowe. 

    DIAGNOSTYKA WODNIAKA JĄDRA

W Klinice Golden Care ® znajduje się specjalistyczna Pracownia Ultrasonograficzna, którą prowadzi doświadczony Dr Tomasz Szczepański oraz Poradnia Urologiczna prowadzona przez Dr Arnolda Karbowskiego. Dzięki zasobom kadrowym i sprzętowym w Klinice Golden Care możliwa jest bardzo dokładna i całościowa przedoperacyjna diagnostyka narządów moszny. Należy pamiętać, że objawy podobne do wodniaka jądra mogą dawać także nowotwory, torbiele, zapalenia i przepukliny mosznowe. 

    LECZENIE WODNIAKA JĄDRA

Wodniaka jądra trwale wyleczyć można jedynie sposobem operacyjnym. Operacja polega na chirurgicznym nacięciu skóry moszny, wypreparowaniu osłonej jadra z wodniakiem i ich usunięciu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Nakłucie wodniaka nie likwiduje przyczyn schorzenia, a przez to może nie dać trwałych rezultatów i często nawraca. 

    KADRA CHIRUGICZNA 

Zapraszamy na konsultację i kwalifikację do zabiegu wodniaka jądra do Specjalisty Urologa Dr Arnolda Karbowskiego. Badanie kompleksowe USG moszny i pachwin wykona również Dr Tomasz Szczepański.

    ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE

1/ Doświadczona Kadra lekarzy.
2/ Doświadczona Kadra pielęgniarek urologicznych. 
3/ Zabiegi w Klinice Golden Care objęte systemem zarządzania jakością.
4/ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
5/ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
6/ Ocena przedzabiegowa (badania laboratoryjne i EKG) w cenie zabiegu.
7/ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
8/ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
9/ Łatwy dojazd z kazdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8. 
8/ Dedykowany parking przy Klinice.


gdy potrzebujesz umówić się na badanie USG moszny, zarezerwować konsultację z Urologiem lub omówić leczenie operacyjne wodniaka jądra.