Wodniak jądra

    CZYM JEST WODNIAK JĄDRA

Wodniak jądra to schorzenie spowodowane nagromadzeniem się płynu w osłonkach jądra. U dorosłych przyczynami mogą być zapalenie lub przebyty uraz w obrębie moszny, które powodują zwiększone wydzielanie płynu do jamy osłonki lub upośledzają jego wchłanianie. Z kolei u dzieci przyczyny wodniaków obejmują również zaburzenia rozwojowe. 

    DIAGNOSTYKA WODNIAKA JĄDRA

W Klinice Golden Care dysponujemy Pracownią Ultrasonograficzną, którą prowadzi doświadczony Dr Tomasz Szczepański, a dzięki której możliwa będzie bardzo dokładna i całościowa przedoperacyjna diagnostyka narządów moszny. Należy pamiętać, że objawy podobne do wodniaka mogą dawać także nowotwory jąder, torbiele, zapalenia i przepuklina mosznowa.

    LECZENIE WODNIAKA JĄDRA

Wodniaka jądra wyleczyć można trwale jedynie sposobem operacyjnym. Operacja polegaja na chirurgicznym nacięciu skóry moszny, wypreparowaniu osłonek jądra z wodniakiem i ich usunięciu. Nakłucie wodniaka może nie dać trwałych rezultatów, gdyż wodniak w takim wypadku często nawraca. 

    KADRA CHIRUGICZNA 

Zapraszamy na konsultację i kwalifikację do Specjalisty Urologa Pana Dr Arnolda Karbowskiego >>>

    ZALETY OPERACJI WODNIAKA W GOLDEN CARE

1/ Sprawdzona i uznana w środowisku lekarskim Kadra. 
2/ Procedury operacyjne w Klinice Golden Care objęte są wewnętrznym systemem zarządzania jakością. 
3/ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
4/ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
5/ Podczas pobytu w Klinice Pacjent ma przydzielone miejsce w wygodnej i komfortowej sali pobytowej. Podczas wypoczynku może korzystać z darmowego Wi-Fi. 
6/ Łatwy dojazd z każdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8.
7/ Parking dedykowany przy Klinice.


lub zadzwoń, jeśli potrzebujesz umówić się na konsultację z Urologiem, wykonać badanie USG jąder lub omówić leczenie operacyjne wodniaka jądra. Organizacja wizyty przebiegnie sprawniej, jeśli prześlesz nam swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Oddzwonimy!