Wodniak jądra

PRZECZYTAJ O WODNIAKU JĄDRA


    CZYM JEST WODNIAK JĄDRA

Wodniak to schorzenie, które polega na nagromadzeniu się płynu w osłonce jądra. U dorosłych mężczyzn przyczyny obejmują przebyte zapalenie lub uraz w obrębie moszny. Stany te powodują zwiększone wydzielanie płynu do jamy osłonki lub upośledzają jego wchłanianie. U dzieci z kolei przyczyny wodniaka obejmują głównie zaburzenia rozwojowe połączenia jamy brzusznej i jąder. 

    DIAGNOSTYKA WODNIAKA JĄDRA

W Klinice Golden Care ® znajdą Państwo specjalistyczną Pracownię Ultrasonograficzną, którą prowadzi doświadczony Dr Tomasz Szczepański, Poradnię Urologiczną dla dorosłych prowadzoną przez Dr Arnolda Karbowskiego oraz Poradnię Urologiczną dla dzieci prowadzoną przezd Dr Marcina Rasiewicza. Dzięki zasobom kadrowym i sprzętowym w Klinice Golden Care możliwa jest bardzo dokładna i całościowa przedoperacyjna diagnostyka narządów moszny. Należy pamiętać, że objawy podobne do wodniaka jądra mogą dawać także nowotwory, torbiele, zapalenia i przepukliny mosznowe. 

    LECZENIE WODNIAKA JĄDRA

Wodniaka jądra trwale wyleczyć można jedynie sposobem operacyjnym. Operacja polega na chirurgicznym nacięciu skóry moszny, wypreparowaniu osłonki jądra z wodniakiem i ich usunięciu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Należy mieć na uwadze, że samo nakłucie wodniaka nie likwiduje przyczyn schorzenia, a przez to może nie dać trwałych rezultatów i często nawraca. 

    KADRA CHIRUGICZNA 

Zapraszamy na konsultację i kwalifikację do zabiegu wodniaka jądra do Specjalisty Urologa Dr Arnolda Karbowskiego. Wodniaka u dzieci skonsultuje Dr Marcin Rasiewicz. Badanie kompleksowe USG moszny i pachwin wykona również Dr Tomasz Szczepański.

ZALETY OPERACJI W GOLDEN CARE


✅ Doświadczona Kadra lekarzy.
✅ Doświadczona Kadra pielęgniarek urologicznych.
✅ Ocena przedzabiegowa, w tym badania laboratoryjne, oraz przygotowanie do operacji w cenie zabiegu. 
✅ Zabiegi w Klinice Golden Care objęte są systemem zarządzania jakością.
✅ Wielopoziomowa minimalizacja ryzyka przenoszenia infekcji. 
✅ Sala zabiegowa o wysokiej klasie czystości mikrobiologicznej, w tym z dedykowanym systemem wentylacji i systemem dezynfekcji powietrza. 
✅ Od momentu uruchomiania Kliniki 0% powikłań.
✅ Konsultacja pozabiegowa i zdjęcie szwów w cenie zabiegu.
✅ Komfortowa sala pobytowa dla Pacjentów. 
✅ Łatwy dojazd z kazdego miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska autostradą A8.
✅ Dedykowany parking przy Klinice.


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, gdy potrzebujesz umówić się na badanie USG moszny, zarezerwować konsultację z Urologiem lub omówić leczenie operacyjne wodniaka jądra.