Wenerologia

Dr Anna Wójcik-Maciejewicz
Dr Anna Wójcik-Maciejewicz
Umów wizytę
Dr Anna Wójcik-Maciejewicz

Specjalista dermatolog i alergolog. We Wrocławiu uzyskała tytuł specjalisty w Katedrze i Klininice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Akademii Medycznej. Pracowała również w Oddziale Immunologii i Reumatologii Wieku Rozwojowego. Posiada doświadczenie w dziedzinie światłolecznictwa, zabiegów krioterapii i elektrochirurgii, testów naskórkowych, a także zabiegów medycyny estetycznej. Uczestniczka szkoleń i konferencji z zakresu dermatoskopii i trichoskopii, leczenia chorób przenoszonych drogą płciową, dermatologii etetycznej, w tym 22nd Congress of the European Academy of Dermatology and Venerology Istanbul 2013; 10th EADV Spring Symposium Cracow 2013 r. Autorka i współautorka artykułów w fachowych czasopismach polskich i zagranicznych z zakresu problematyki dermatologicznej w cukrzycy, wpływu stresu na skórę oraz zagadnień dotyczących kiły. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Konsultuje dzieci i dorosłych. 

Dr n. med. Weronika Chorążyczewska
Dr n. med. Weronika Chorążyczewska
Umów wizytę
Dr n. med. Weronika Chorążyczewska

Specjalista lekarz dermatolog i wenerolog. Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizację z dermatologii zdobywała w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu oraz w Klinice Dermatologii w Poznaniu. Byłą stypendystką Polskiego Towarzystwa Dermatologii oraz Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii.

Zainteresowania zawodowe Dr Chorążyczewskiej obejmują m.in. psychodermatologię, diagnostykę i leczenie świądu skóry. Zagadnienia te pokrywają się z tematem rozprawy doktorskiej Pani doktor. Współautorka kilkunastu publikacji i doniesień naukowych z zakresu dermatologii i alergologii. Na codzień zajmuje się szerokim zakresem schorzeń dermatologicznych, alergii skórnych, trądzikiem oraz dermatologią estetyczną.

Uczestniczka konferencji i warsztatów dermatologicznych krajowych, w tym kilkukrotnie prestiżowych Międzynarodowych Kongresów Medycyny Estetycznej i Anti-aging w Warszawie, a także zagranicznych, np. Euroderm Excellence w Rzymie we Włoszech; 8 Symposium Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii w Karlsbadzie w Czechach; Międzynarodowa Akademia Praktycznej Dermatologii w Monachium w Niemczech. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii.