Diabetologia

Dr n. med. Joanna Kluz
Dr n. med. Joanna Kluz
Umów wizytę
Dr n. med. Joanna Kluz

Dr Joanna Kluz specjalista diabetologii oraz chorób wewnętrznych. Starszy asystent w Klinice Angiologii Nadciśnienia tętniczego i Diabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Studia medyczne odbywała na Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2001 r. odbyła staż zagraniczny w szpitalu w Skövde w Szwecji, filii Uniwersytetu Medycznego w Göteborgu. Dyplom lekarski z wyróżnieniem uzyskała w roku  2002. Staż podyplomy odbywała w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym i Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Od roku 2003 jest związana z Kliniką Angiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie odbywała studia doktorancke na kierunku angiologicznym, a obecnie piastuje funkcję starszego asystenta. Odbywała szkolenia z zakresu ultrasonografii naczyniowej, w tym „Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych”, certyfikowany przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii. 

W codziennej praktyce klinicznej zajmuje się m. in. leczeniem cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych i otyłości, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań naczyniowych u chorych na cukrzycę. Wykonuje badania USG dopplerowskie tętnic i żył obwodowych. Wielokrotna uczestniczka polskich i międzynarodowych kongresów medycznych, w tym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, Minkowski EASD Advanced Postgraduate Courses in Clinical Diabetes. Współautorka wielu prac naukowych z zakresu angiologii i diabetologii publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, w tym International Angiology. 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Konsultuje w języku polskim i angielskim. 

Dr Małgorzata Chmura
Dr Małgorzata Chmura
Umów wizytę
Dr Małgorzata Chmura

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista diabetolog. Endokrynologiczną bazą szpitalną dr Chmury we Wrocławiu jest Oddział Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka, gdzie piastuje funkcję starszego asystenta. Do 2015 r. pracowała w Oddziale Endokrynologii Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu z 2005 r. Posiada rozległe doświadczenie w zakresie leczenia chorób tarczycy oraz nadnerczy.