Pulmonologia

Dr n. med. Aneta Kowal

Dr n. med. Aneta Kowal
Umów wizytę

Dr n. med. Aneta Kowal

Specjalista chorób wewnętrznych oraz pulmonolog. We Wrocławiu bazą kliniczną Doktor Kowal jest Katedra i Klinika Pulmonologii Uniwersytetu Medycznego, w której leczy i naucza jako Adiunkt od 2010 r. W latach 2003 - 2009 pracowała w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Alergologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu z roku 2000.

W roku 2014 obroniła pracę doktorską pt.: „Związek polimorfizmu genu HLA-G z nie drobnokomórkowym rakiem płuca, jego stopniem zaawansowania i odpowiedzią na leczenie”. Jest specjalistką z zakresu medycyny snu. Członkini towarzystw European Respiratory Society, Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, American Academy of Sleep Medicine.

Dr n. med. Marcin Gołecki

Dr n. med. Marcin Gołecki
Umów wizytę

Dr n. med. Marcin Gołecki

Dr Marcin Gołecki jest specjalistą aż w trzech dziedzinach medycznych: choroby wewnętrzne, onkologia kliniczna i pulmonologia. We Wrocławiu bazą szpitalną doktora jest Dolnośląskie Centrum Onkologii. Do 2018 r. pracował w Katedrze i Klinice Pulmonologii i Nowotworów Płuc w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu, w której pełnił funkcję Adiunkta. Prowadzi szkolenia dla studentów, lekarzy rodzinnych i lekarzy specjalistów. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1993 r. W trakcie studiów odbywał staż w Kent and Canterbury Hospital, a w 2016 r. staż doskonalący w Nottingham City Hospital w Wielkiej Brytanii. Konsultuje w języku polskim i angielskim.