Pracownia USG

PRZECZYTAJ O PRACOWNI USG


    KIEROWNIK PRACOWNI 
Pracownią USG kieruje wrocławski lekarz dr Tomasz Szczepański, Specjalista chorób wewnętrznych. W swojej karierze zawodowej wykonał już ponad 30.000 badań USG u dzieci i u dorosłych. Lekarz, który pierwszy w Polsce wdrożył regularne wykorzystanie badań dopplerowskich w diagnostyce cukrzycy i niewydolności nerek; pierwszy na Dolnym Śląsku w niepublicznej placówce medycznej przeprowadził badanie USG z kontrastem (CEUS); pierwszy w Polsce wykonał śródoperacyjne badanie CEUS przy operacji nerki. Wykładowca na prestiżowych konferencjach medycznych z zakresu ultrasonografii. 
Promotor zastosowania badań USG w dermatologii oraz chirurgii. 

    SPRZĘT
Pracownia badań USG dysponuje aż szesnastoma specjalistycznymi głowicami oraz trzema urządzeniami USG. W 2022 r. wzbogaciła się w najbardziej zaawnasowany technologicznie aparat USG na świecie, który umożliwia uzyskiwanie obrazów o niespotykanie do tej pory wysokiej rozdzielczości oraz zastosowanie wysokospecjalistycznych trybów obrazowania dopplerowskiego, mikroprzepływów, elastografii i badań USG z kontrastem. 
 

    ZAKRES BADAŃ
W Opiece Medycznej Golden Care wykonać można ponad 40 rodzajów badań i procedur USG*. Szczególnie istotny jest fakt, iż pracownia umożliwia przeprowadzenie badań kompleksowych oraz wysokospecjalistycznych dostępnych jedynie w wyselekcjonowanych ośrodkach medycznych w Polsce, w tym jest wiodącą pracownią wykonującą badania USG z kontrastem CEUS. 

    SPECJALISTYKA 
W Klinice Golden Care we Wrocławiu wykonać można wysokospecjalistyczne badania takie jak USG przeszczepionej nerki, przeszczepionej wątroby, kompleksowe USG kończyny, szyi, czy klatki piersiowej, badania elastograficzne oraz badania USG z kontrastem CEUS.

    ILOŚĆ BADAŃ 
wykonanych w Opiece Medycznej Golden Care
 tylko w 2015 r., w tym procedur pod kontrolą USG, wyniosła* 5267 

    INWESTYCJE 
w szkolenia personelu w Polsce i zagranicą (Włochy, Austria, Niemcy, Wielka Brytania) w latach 2012-2022** wyniosły >150.000 zł

    CENTRUM EDUKACJI MEDYCZNEJ 
Klinika Golden Care
 jako jedno z niewielu prywatnych ośrodków medycznych w Polsce prowadzi regularną działalność dydaktyczną dla Studentów Medycyny i Lekarzy, w tym specjalistyczny internetowy portal sonograficzny oraz zarejestrowaną w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej działalność w zakresie szkolenia podyplomowego. 

    CERTYFIKACJA PTU
czyli Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie badań naczyniowych ***

    REKOMENDACJE
W pracowni Golden Care
 wykonywano badania USG układu ruchu u zawodowych piłkarzy z Reprezentacji Polski, polskiej Extraklasy, włoskiej Serie A, a także u siatkarzy, koszykarzy, kolarzy, kickboxerów, pływaków, aktorów polskiej sceny filmowej i teatralnej.

* wliczając badania USG dla dzieci, dla dorosłych i procedury zabiegowe pod kontrolą USG 
** w przybliżeniu 
*** dr Tomasz Szczepański


Kompleksową diagnostykę, w tym badania USG, w Opiece Medycznej Golden Care realizowali Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska, Robert Gonera, Mariusz Węgłowski, Damian Janikowski, a także Rodziny uznanych wrocławskich lekarzy, z czego jesteśmy szczególnie dumni.


Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Napisz do nas, jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat kompleksowego zakresu badań USG wykonywanych w pracowni Golden Care ® we Wrocławiu lub zarejestrować się na badanie.